Podcasty na webhostingu – Spotify, Apple, Google

V návodu je vysvětleno, jak automaticky nahrávat a aktualizovat jednotlivé epizody vašeho podcastu (audionahrávky) do služby Spotify, Podcasty (Apple), Podcasty Google a Stitcher. K tomu budete potřebovat pouze aktivní webhosting a účet na konkrétní službě. Po nastavení dle tohoto návodu dojde k synchronizaci podcastové služby a vašeho podcastu. Epizody vašeho podcastu se tak budou na podcastovou službu automaticky nahrávat a aktualizovat.

Instalace WordPressu

 1. Pro instalaci WordPressu využijte náš instalátor aplikací, který naleznete ve vaší zákaznické administrativě. Podrobný postup instalace si přečtěte na tomto odkazu.
 2. Přihlašte se do WordPressu. Pro přihlášení využijte údaje zaslané na e-mailovou adresu uvedenou při instalaci WordPressu.

Instalace a nastavení pluginu Seriously Simple Podcasting ve WordPressu

 1. Pro hostování podcastů využijte plugin Seriously Simple Podcasting, který naleznete ve vašem uživatelském účtu WordPress pod záložkou Pluginy. Plugin nainstalujte a aktivujte.
 2. V administraci WordPressu přejděte do záložky Podcast, vyberte nastavení (Settings) a následně položku Feed details, kde je nutné vyplnit tyto kolonky:
  • Title (Název podcastu),
  • Author (Autor),
  • Primary Category (Hlavní kategorie),
  • Description/Summary (Popis/shrnutí),
  • Cover image (Titulní obrázek),
  • Owner name (Jméno majitele),
  • Owner email adress (Emailová adresa majitele),
  • Ostatní položky jsou pouze volitelné, pokud je nechcete vyplňovat, ponechte je ve výchozím nastavení
  • Stiskněte tlačítko Save Settings.
 3. Klikněte na View feed (levá horní část obrazovky) a zkopírujte URL, jelikož ji budete později potřebovat.
 4. V záložce Podcast přidejte nový příspěvek (Add New) a postupujte podle následujícího obrázku.

Instalace WordPressu a pluginu Seriously Simple Podcasting jsou nutné u všech podcastových služeb. Postupné kroky u jednotlivých služeb níže tedy následují až po instalaci WordPressu a pluginu.

Spárování podcastů se Spotify

 1. Klikněte na odkaz a následně se přihlašte nebo si vytvořte účet ve službě Spotify skrze tlačítko Get Started. Pokud jste již ve svém webovém prohlížeči ve Spotify přihlášeni, pokračujte pomocí Your Dashboard.
 2. Vložte URL vytvořenou pomocí View feed do připraveného pole.
 3. Potvrďte spárování podcastu se Spotify pomocí osmimístného verifikačního kódu zaslaného na vaší emailovou adresu. Tento email jste uváděl v nastavení RSS feedu v administraci WordPressu.
 4. Vyplňte doplňující informace a podcast je spárován se službou Spotify.
 5. Po několika hodinách bude váš podcast viditelný na Spotify a jeho jednotlivé epizody se zde budou automaticky nahrávat a aktualizovat. Zobrazit si ho můžete prostřednictvím zobrazeného odkazu.

Spárování podcastů s Podcasty (Apple)

 1. Klikněte na odkaz a následně se přihlašte nebo si vytvořte účet ve službě iTunes Connect.
 2. Z nabídky služeb vyberte položku Podcasts Connect.
 3. Vložte URL vytvořenou pomocí View feed do připraveného pole a stiskněte tlačítko Validate.
 4. Po ověření RSS feedu se vám zobrazí obecné informace o vašem podcastu. Klikněte na Submit pro dokončení spárování podcastu se službou Podcasty.
 5. Váš podcastu je úspěšně odeslán na kontrolu. Jakmile je proces hotový, Apple vám pošle potvrzující email. Kontrolní proces může trvat pár hodin, ale i několik dní. Poté je váš podcast již k nalezení v Podcastech (Apple) a je tak spárován. Jeho jednotlivé epizody se zde budou automaticky nahrávat a aktualizovat.

Spárování podcastů s Podcasty Google

 1. Klikněte na odkaz a následně se přihlašte nebo si vytvořte účet ve službě Google skrze tlačítko Start now.
 2. Vložte URL vytvořenou pomocí View feed do připraveného pole.
 3. Když se feed načte, můžete si zkontrolovat informace o vašem podcastu.
 4. Potvrďte spárování podcastu s Google podcasts pomocí verifikačního kódu zaslaného na vaší emailovou adresu. Tento email jste uváděl v nastavení RSS feedu v administraci WordPressu.
 5. Váš podcast je spárován se službou Google Podcasts a jednotlivé epizody se zde budou automaticky nahrávat a aktualizovat.

Spárování podcastů se Stitcher

 1. Klikněte na odkaz a následně stiskněte tlačítko Join Us Today, pokud nemáte vytvořený účet ve službě Stitcher. Jestliže již vlastní účet máte, přihlašte se a klikněte na Add a Show.
 2. Vložte URL vytvořenou pomocí View feed do připraveného pole.
 3. Stitcher zobrazí vaší emailovou adresu, kterou jste uvedl v nastavení RSS feedu v administraci WordPressu. Na tuto adresu vám přijde autorizační email.
 4. V případě, že jste postupoval jako nezaregistrovaný uživatel, v tomto kroku se vám zobrazí formulář na vytvoření vlastního účtu. Účet si vytvořte. Přihlášenému uživateli se tento krok nezobrazuje.
 5. Přečtěte si podmínky užívání služby Stitcher a potvrďte tlačítkem Agree.
 6. Klikněte na link, který vám byl zaslán prostřednictvím autorizačního emailu a váš podcast je spárován se službou Stitcher. Jeho jednotlivé epizody se zde budou automaticky nahrávat a aktualizovat.