WordPress | 3. Cachování

V případě cachování ve WordPressu máme nejlepší zkušenosti s pluginem Comet Cache. Nabízí jednoduché nastavení, nepotřebuje upravovat .htaccess a má schopnost webové stránky podstatně zrychlit.

K čemu slouží cachování?

Cachování umožňuje uchovat vygenerované PHP stránky jako statický obsah a dalším návštěvníkům je načítat podstatně rychleji a bez zátěže na servery. Výsledkem kvalitního cachování je rychlejší běh webu a možnost přivést současně na web podstatně více návštěvníků, než bez aktivního cachování.

Instalace a aktivace pluginu

Comet Cache si můžete nainstalovat jako každý jiný plugin, tedy v administraci WordPressu, v levém menu položka Pluginy >> Instalace pluginů >> vyhledat Comet Cache.

Po instalaci a aktivaci uvidíte výzvu k nastavení pluginu. Můžete se tam přímo prokliknout nebo použít položku Comet Cache v hlavním menu.

můžete použít odkaz enable caching and review options

Na stránce s nastavením stačí zvolit Yes, enable Comet Cache, tím zapnete cachování. Dále si můžete projít podrobné možnosti nastavení, ale to již není potřeba. Skvělé výsledky poskytuje i ve výchozím nastavení. Vše uložíte velkým zeleným tlačítkem Save all changes dole na stránce.

pouhá aktivace pluginu podstatně zrychlí web

A je hotovo. Další běh stránek by měl být znatelně rychlejší.