AJAX z jiného webu

Vyřešeno358 zhlédnutíWebhostingajax Jiný web
0

Dobrý den,

bylo by možné spustit AJAX v JS např. pomocí Jquery a odkázat na soubor mimo Váš webhosting? Konkrétně by se jednalo o Python file na Google Cloud. Ten by vrátil výsledek a JS by výsledky vykreslil na stránce.

V podstatě jde o to, že bych chtěl vytvořit pomůcku pro výuku ekonomie – model dlouhodobého hospodářského růstu. Matematika modelu obsahuje numerickou optimalizaci, takže JS i PHP jsou na to nevhodné. Následně bych chtěl výsledky intepretovat pomocí grafů. Napadlo mě pouze řešení s využitím Google Cloud. Pokud byste měli něco efektivnější bylo by to super.

Díky předem.

S pozdravem

Lukáš J.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 15. 2. 2023
0
95.55K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

nevím o tom, že by Vašemu řešení mělo něco bránit. Doporučil bych ale nejdřív provést test s nějakými úplně základními skripty, například jestli JS na webhostingu umí z pythonu na Google Cloud přečíst a vypsat „Hello World.“ Pokud to nepůjde, můžeme zkusit vysledovat původ chyby a v rámci možností ji buď odstranit, nebo zkonstatovat, že to propojení nakonec přeci jen možné není.

Z naší strany mě bohužel nenapadá jiné řešení než spustit celou aplikaci na VPS, kde si můžete nainstalovat prakticky cokoliv. Nevýhodou ovšem je, že provoz serveru je zcela ve vaší režii, a dalším faktorem je pravděpodobně i cena.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 15. 2. 2023