DKIM a smtp na Wedos

Vyřešeno3.81K zhlédnutíDoményDKIM
3

Dobrý den,

kdy konečně wedos začne používat DKIM pro smtp?

Myslím, že v dnešní je pro zajištění doručování je téměř nuntostí SPF, DKIM a DMARC. Pochopitelně s ohledem na potlačování spamu. Tím, že zprávy nepodepisujete zbytečně diskreditujete Váš hosting a přijde mi to jako škoda. Máte k tomu nějaký praktický důvod? Ostatní hostingy (které znám), normálně podepisují všechny zprávy, bez ohledu na to zda jsou odeslány přes mail() nebo přes poštovní server.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 1. 2023
0
45.33K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

máme vše připravené pro testovací provoz DKIM. Máte zájem se zapojit do testování, než službu zpřístupníme všem?

Co díky DKIM získáte:
– Poštovní server příjemce si může ověřit, že zpráva byla opravdu odeslána z dané domény – Brání podvržení vašeho e-mailové adresy.
– DKIM zvyšuje důvěryhodnost e-mailových zpráv, protože poskytuje důkaz, že zpráva nebyla po odeslání pozměněna.
– Poštovní servery mohou využít informace získané z DKIM k lepšímu filtrování nežádoucí pošty – Pokud se za vás nikdo nemůže vydávat, mohou vás dát na whitelist.
– DKIM je široce rozšířený, podporují jej i známé freemaily jako Gmail anebo český Seznam – Používání DKIM může výrazně snížit šanci, že váš e-mail bude označen za spam.

Hlavičky e-mailů podepisujeme přímo naší doménou WEDOS, nikoliv doménou odesilatele. Ničemu by to nemělo vadit a nám to ulehčí hromadné nasazení do budoucna.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 2. 1. 2023
-1
66.85K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Vlákno nyní uzavírám z důvodu neaktivity. V případě potřeby založte nový dotaz nebo nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
RM130195 odznačil odpověď jako nejlepší 14. 12. 2022
1

Přídávám se k prosbě o zprovoznění DKIM skrz SMTP. Emaily končící na gmailu začal gmail častěji házet do spamu. 🙁

Role: Zákazník
IS319864 publikoval nový komentář 10. 11. 2022

Dobrý den, můžete nám alespoň napsat, jestli tento problém berete vážně a zda budete DKIM přes SMTP poskytovat a od kdy? Tohle mlčení není ani vlídné, ani povzbudivé.

Dobrý den, podařilo se, prosím, problém nějak vyřešit? Řešíme obchodní maily s advokáty a klienty a často padáme do SPAMu. Popř. nechápu zde zmiňovaný způsob odesílání přes mail() – co si pod tím představit?
S pozdravem, jednatel Fair Solutions Group s.r.o., Jan Richter.

Dobrý den,
poštu lze posílat přes SMTP (typické pro poštovní klienty), nebo pomocí funkce mail() typické pro PHP formuláře na webu (i když i tam lze použít SMTP).
Co se padání pošty do SPAMu týče, ujistěte se, že máte na doméně SPF záznam podle https://kb.wedos.com/cs/webhosting/e-maily/e-maily-nastaveni-spf-zaznamu/
Podněty ohledně zprovoznění DKIM průběžně předáváme, ale bohužel Vám nedokážu říct, ani přibližně, kdy řešení spustíme.

Dobrý den, také se přídávám se k žádosti o zprovoznění DKIM u zpráv odesílaných přes SMTP WEDOS.
Přestože máme správně nastaven SPF záznam (správnost jsme si otestovali), řešili jsme již několik případů, kdy naše komunikace s klienty končila ve SPAMu.
Požadavky na zprovoznění této funkcionality se objevují již delší dobu, tak je s podivem, že to WEDOS ještě nevyřešil. Zvláště, když jiní poskytovatelé hostingových služeb ověření DKIM pro zprávy odesílané přes SMTP nabízejí.

Dobrý den,

stejný požadavek. Spamy i přes nastavený DKIM, DMARC, SPF. Šílenost! Víc než polovina našich zpráv končí ve spamu a to běžně projdou mail testerem jako bezproblémové právě až na DKIM.

Petr B.

2

Stejný problém, občas končíme ve spamu i přes nastavený SPF záznam. DKIM chybí, udělejte s tím prosím něco, jinak budeme muset přejít jinam.

Role: Zákazník
MV270050 Změnil status na publikováno 3. 8. 2022
0
45.33K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

děkujeme za podněty, předaly jsme je vývojářům mailserveru. Prozatím prosím používejte u svých domén ověření pomocí SPF, pak je doručování i na servery Google v pořádku.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer.
TV203380 publikoval nový komentář 3. 8. 2022

Dobrý den,
aby to nezapadlo, připojuji se k výše uvedené poptávce po DKIM.

Netrpělivě čekáme nějaký výstup z řešení podnětu 🙂

0

Wedos je dobrý jako parkoviště domén, bohužel s poštou fungovat neumí. Doporučuji OneBit, tam Vám ze vším poradí do půl hodiny od autorizovaného požadavku, popřípadě pomůžou s nastavením. Mimochodem poštu podepisují standardně i DKIMem, takže né že ji musíte posílat jen přes mail(), aby někomu došla řádně podpsaná (= nespam). To ale asi dělají všichni kromě Wedosu.

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 19. 7. 2022
1

Řešíme stejný problém!

Role: Zákazník
TJ285257 publikoval nový komentář 16. 7. 2022

Dobrý den,

pokud máte nějaký specifický problém, prosím kontaktujte nás přes kontaktní formulář https://hosting.wedos.com/cs/cform.html , prosím autorizovaně a popište nám váš problém co nejpodrobněji.

Děkujeme.