Dočasné nasazení webových dat

Vyřešeno237 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den.

Na webu hlaspacientu.cz potřebujeme vytvořit podstránku hlaspacientu.cz/okamzikyradosti

Tam by měl být dočasně k zobrazení webová data třetí strany.

Jak je toto prosím nejlepší udělat?

Dekuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 4. 10. 2023
0
99.89K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

u běžného webu by toto bylo nejsnadnější řešení, ale bohužel je tu WordPress, který prostřednictvím svého souboru .htaccess mění URL adresy.

Dám příklad: pokud by Váš web byl postavený na běžném HTML (nejjednodušší možné webovky), nahráli byste na FTP do složky www složku okamzikyradosti s obsahem a měli byste hotovo, zadáním adresy hlaspacientu.cz/okamzikyradosti byste zobrazili soubor index.html nebo index.php v této složce.

Jenže na Vašem webu funguje třeba adresa hlaspacientu.cz/co-delame, ale ve složce www ani www/domains/hlaspacientu.cz (nevím, kterou používáte) žádnou složku co-delame nenajdete. Je to tím, že adresu si upravuje WordPress tak, aby hezky vypadala, ale vedla na jeho soubory někde úplně jinde. Tento mechanismus, pokud se nemýlím, by zobrazení složky na FTP bohužel nejspíš blokoval. WordPress by se snažil najít svůj vlastní soubor odpovídající adrese okamzikyradosti, ale ten by nenašel a zobrazil Chybu 404.

Jak to obejít bohužel nevím.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 4. 10. 2023
0

Velice děkuji za odpověď a ještě se zeptám:

Dostal jsem také tip, že bychom to mohli vyřešit tím, že bychom třetí straně umožnili přístup na FTP, kde by byla složka pro uvedenou podstránku, do níž by mohli dočasně umístit webová data.

To by šlo?

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 19. 9. 2023
0
99.89K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

na webu hlaspacientu.cz používáte redakční systém WordPress. Zkuste zjistit, jestli na zobrazení takových dat najdete nějaký plugin, protože alternativní řešení by pravděpodobně vyžadovala použití vlastního kódu (HTML tag iframe) a nejspíš také úpravu WordPressového souboru .htaccess.

Lépe Vám bohužel poradit nedokážu, ale Váš dotaz jsem publikoval, možná podobný problém řešil někdo z ostatních návštěvníků fóra.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 19. 9. 2023