Mailhosting bez webhostingu

Vyřešeno255 zhlédnutíDomény
0

Dobrý večer,

nedávno jsem přepracoval web, na který mám skrze WEDOS zakoupené 3 různé domény. Nová verze webu je však vytvořena skrze Google Sites a tudíž webhosting přes WEDOS již nepotřebuji. Zajímalo by mě následující (rád bych zachoval domény zakoupené na WEDOSu a ideálně i email, webhosing bych rád zrušil a získal zálohu dat):

  1. Lze zachovat mailhosting na WEDOSu i v případě, že samotný webhosting u WEDOSu již nadále nebudu využívat?
  2. Jak lze případně webhosting zrušit? Vrací se v případě předčasného zrušení webhostingu část již zaplacené sumy zaplacené služby? Je před samotným zrušením možné „vytáhnout“ všechna data z webhostingu?

Děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 23. 6. 2023
0
43.60K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 4 Comments

Dobrý den,

  1. E-mailové služby máte jako součást webhostingu. Webhosting můžete mít jinde (doménu nasměrovanou na Google Sites) a od nás využívat jen e-mailové služby. Pokud byste chtěl samostatný mailhosting, pak to lze, ale současné e-maily by bylo nutné přemigrovat do nové služby (mailhosting). Nebo to nechat tak jak to je a z webhostingu tedy využívat jen e-maily.
  2. Webhosting zrušíte doběhnutím služby. Poměrná část se ale nevrací. Nicméně můžeme vám prostředky převést na na úhradu jiných služeb. Data lze zálohovat jak z FTP tak z databáze.
Role: Podpora
JS324546 publikoval nový komentář 7. 7. 2023