Migrace e-mailu bez wedos hostingu

Vyřešeno615 zhlédnutíAutomatická migracepřevod e-mailu
0

Dobrý den,

mám zřízený WedosSite a převedenou doménu infodomovina.cz do správy Wedos. Do konce měsíce zruším web stránky u stávajícího poskytovatele (e.stranky.cz) u kterých mám i 1 mail. Lze samostatně převést mail k uvedené doméně hned, aniž bych potřeboval migrovat stávající data (mám staženo do poštovního klienta Thunderbird v PC)? Co pro to mám udělat? Jak dlouho trvá převod e-mailu, resp. s jak dlouhým výpadkem musím počítat. Předpokládám, že mi bude do poslední chvíle (do zrušení u stávajícího poskytovatele) poštu můj poštovní klient stahovat do PC. Hrozí pak ztráta nějaké e-mail korespondence než naběhne pošta u Vás?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 18. 5. 2022
0
36.72K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

vy máte nastaveny DNS servery jiné než naše, DNS záznamy musíte zadat tam, ne u nás (nethost).

Role: Podpora
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 18. 5. 2022
0
36.72K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

to jsem vám psal, dokud nezměníte MX záznamy, budou e-maily fungovat od původního poskytovatele. MX záznamy najdete v administraci Wedos v detailu dané služby, návod na práci s DNS záznamy najdete zde.

Role: Podpora
JG189297 publikoval nový komentář 24. 2. 2022

Netuším které nastavení záznamu si zvolit. Já dělám do včel 🙂 Tohle je pro mne bohužel španělská vesnice 🙁

Asi to bude chtít ještě něco jiného. Mám uvedeno v administraci: Doména nevyužívá žádný z našich nameserverů. Jestli chcete využívat naše DNS, je nutné si nastavit alespoň jeden náš nameserver u domény v registru domén.

1
36.72K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

ano, migrace se týká jen webhostingu. E-maily u služby Website můžete mít také (varianta Profi a Premium), ale migraci musíte tedy provést ručně, například přes e-mailového klienta.

Role: Podpora
JG189297 publikoval nový komentář 24. 2. 2022

Podařilo se mi zřídit e-mailovou schránku (mám službu Premium WebSite) se stejným názvem jako mám v provozu stále u původního poskytovatele. Když pošlu do této schránky zprávu, v poštovním klientovi wedos ji v doručených nemám. Když odsud pošlu zprávu na jiný můj mail, tak odejde a dostanu ji. Kde je problém?

0
36.72K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

využít můžete automatickou migraci e-mailů.

Vše si můžete dopředu připravit, kdy si na novém webhostingu připravíte adresy a migrujete zprávy a poté si jen změníte MX záznamy. Do té doby vám půjdou e-mailové zprávy z původního nastavení.

Role: Podpora
JG189297 publikoval nový komentář 24. 2. 2022

Děkuji za reakci. Já ale webhosting u Wedosu zřízený nemám, protože ho nepotřebuji a mám jen zřízený WebSite a převedl jsem zprávcovství vlastní domény na Wedos. Podle dosavadních informací se migrace týká jen když mám zřízen webhosting.