Náhlá změna a vznik rozdílu ve zobrazení v administraci elementoru a náhledu stránky

0

Dobrý den,

podle tutorialu jsem upravovala domovskou stránku pomocí pluginu Elementar.

Vše bylo v pořádku, až po úpravě galerie v šabloně vybrané na začáklu úprav z nabídky v administraci, se mi stránky mimo Elementor ( náhled nebo zadání domény přímo do adresního řádku) začaly zobrazovat jinak, než v administraci, nadpis nahoře pod záhlavím se sám od sebe zmenšil, text pod ním působí větší, video a jedno tlačítko se mi nežádoucím způsobem zvětšily.

V Elementoru se to stále zobrazovalo správným způsobem, jen mám dojem, že se zvětšilo písmo, jako by se to celé roztáhlo na plochu větší, než je velikost obrazovky (včetně menu samotného WordPressu..)

Vrátila jsem se v revizi na krok před úpravou dotyčné galerie, ale chyba zůstává  – prosím, co mám dělat, aby se mi stránka zobrazovala, tak jak ji poskládám v Elementoru a celá se vešla na plochu obrazovky ?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022
0

Dobrý den, těžko přesně posoudit, kde je ve Vašem případě problém, neboť neodkazujete na onu domovskou stránku…..ale napadá mě k tomu několik poznámek:

1) Je možné, že problém skutečně souvisí s prvkem galerie, který jste do stránky Elementoru přidala – pokud tomu dobře rozumím, jedná se o galerii, která je součástí nástroje Elementor. V takovém případě bych doporučil kontaktovat přímo podporu Elementoru, aby daný problém prověřili, a případně sjednali nápravu.

2) Je potřeba počítat s tím, že pokud upravujete stránku v Elementoru, stránka se dost pravděpodobně zobrazuje o něco menší, než ve skutečnosti je. A to právě díky rozhraní Elementoru, kde určitý prostor zabírá administrační lišta s prvky nalevo atd. atd. Náhled upravované stránky se pak zákonitě trochu „smrskne“ a nezabírá celou plochu obrazovky. Když pak stránku zobrazíte mimo prostředí Elementoru, „roztáhne se“ a prvky na stránce působí jako větší.

3) Doporučuji si zkontrolovat responzivitu, resp. zobrazení na jednotlivých zařízeních. Pokud např. stránku upravujete v zobrazení pro tablety a pak si tu samou stránku zobrazíte třeba na počítači, je jasné, že jednotlivé prvky působí velikostně jinak nebo se dokonce přeskládají.

4) Někdy může problém souviset i se šablonou, kterou používáte jako základ k Elementoru – viz šablony Astra a OceanWP. Ověřte si tedy, zda je Vámi používaná šablona plně kompatibilní s Elementorem.

5) Pokud vím, Elementor má zákaznickou podporu, kterou se určitě nebojte kontaktovat, zejména pokud si Elementor platíte.

To je vše, co mě k Vašemu problému napadá.

Role: Zákazník
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022