Obdržený SPAM žádající platbu za doménu

Vyřešeno916 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den,

dostal jsem email ohledně domény „buellriders.cz“, kterou máme registrovanou u Wedosu a v email mám žádost o uhrazení 86 USD za doménu, jinak expiruje. Chci vás o tomto informovat, ideálně email přeposlat, ať ho můžete prověřit, informovat další lidi apod.

Domnívám se, že jde o spam, za doménu platíme na základě faktury.

Děkuji a jsem s pozdravem.

ICH

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 6. 9. 2019
0

Dobrý den,

přehled všech domén Vašich domén registrovaných u WEDOS máte ve Vaší administraci v záložce domény. Vidíte tam přehledně jak datum založení, tak expirace:

Taky si můžete kontrolovat, že zprávy ohledně plateb a expirace vždy chodí z adresy hosting@wedos.com ajsou platně digitálně podepsány. Na Gmailu Vám na to stačí tato jednoduchá šipečka:

Kontrola v administraci je však vždy nejjistější řešení. 🙂

Role: Zákazník+ Web: https://c-net.cz Vizitka: Nepomohla Vám odpověď, nebo potřebujete i tak poradit/pomoct? Jsem student na VUT a občas podnikám v IT. Ozvěte se mi na kontakt@c-net.cz a vždy se nějak domluvíme. Jinak se rád věnuji sítím, zvukařině nebo čemukoliv spojenému s technikou. :)
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 6. 9. 2019
0
LV259412 1.53K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

takovéto e-maily jsou velice běžné. Každopádně existuje jich tolik druhů že nelze vydat jednoduchý oběžník a upozornit na pár adres. Nejlepší je v případě nejistoty nás kontaktovat, případně si můžete vystavené faktury zkontrolovat ve vašem uživatelském účtu.

Role: Podpora
LV259412 Odpověděl na otázku 29. 8. 2019