Obsazená doména

29 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den,

chtěla bych koupit doménu dusebylin.cz, ale je zabraná, bez vytvořených stránek.

Je nějaká možnost, že bude v nejbližší době volná? Nebo bych ji mohla od někoho koupit?

Díky za odpověď.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den,

ještě doplním informaci o tom, co expirace vlastně znamená –

Jedná se o datum, do kterého si držitel jméno domény zaplatil. V tento den ale jméno domény nebude zrušeno, jen vstoupí do tzv. ochranné lhůty. Ta trvá 60 kalendářních dní: 30 dní je jméno domény plně funkční, poté dochází k vyřazení a 61. den k definitivnímu zrušení. Tento 61. den již není možné platnost jména domény prodloužit, ve výpisu se takové jméno domény jeví jako „ke zrušení“.

zdroj: nic.cz

Zjednodušeně řečeno – k datu expirace si přičtěte dva měsíce a za předpokladu, že si vlastník doménu neprodlouží, bude od této doby volná k registraci.

V případě, že by si vlastník doménu prodloužil, můžete zkusit vlastníka kontaktovat a domluvit se s ním. Už výše je od Wedosu odkaz na stránku s informacemi o dané doméně. Na této stránce je uveden držitel – nejprve jeho identifikátor a za ním jeho jméno. Když kliknete na identifikátor, najdete zde údaje o vlastníkovi, které si přeje veřejně sdělit. Ne vždy jsou údaje veřejně dostupné. V tomto případě ale vlastník uvedl obec, tak můžete zkusit poslat dopis.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
Odpověděl na otázku
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie