Přesměrování webu s www na googlesites

Vyřešeno713 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den,

pořídil jsem si doménu bez hostingu. Chtěl jsem spojit doménu s Google sites. Ověřil jsem doménu, vytvořil jsem CNAME záznam s názvem: www TTL 1800, přesměrování na ghs.googlehosted.com. To funguje a https://www.mojedomena.cz je přesměrovaná. Nevím ale, jak přesměrovat i https://mojedomena.cz. Tahle verze směřuje na nabídku hostingu od Wedosu.

Děkuju předem za radu.

KZ

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

v CNAME namiesto „www“ tam daj „*“ a presmeruje sa všetko

Role: Zákazník+ Web: https://www.mitsoft.sk Vizitka: Venujem sa programovaniu, optimalizácií a affiliate. Poradím Vám s DNS záznamami, htaccess, wordpressom, linuxom, php, sql a všeobecne s webovými technológiami.
Vybral nejlepší odpověď
0
22.13K - WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

pokud již existuje A záznam s totožným zadáním pro subdoménu, pak již nelze zadat CNAME se stejnou hodnotou.

CNAME však lze aplikovat pouze pro subdomény.

Řešením pro směrování  i „holé“ domény by bylo zadání A záznamů směřujících přímo na konkrétní IP.

Podobný dotaz se již řešil na

https://help.wedos.cz/otazka/google-sites-bez-www/14225/answer/14229/

Role: Podpora
publikoval nový komentář

Dobrý den,
s dovolením bych se přidal k dotazu. Aktuálně řeším naprosto totožnou situaci jako je ve zdrojové otázce. V této problematice jsem velký laik. Když jsem si prošel doporučené vlákno, které vede na (https://support.google.com/blogger/thread/3103856?hl=en&msgid=4123110), tak jsem pochopil,
že pro to aby fungovala doména bez www na začátku je nutno to hnát přes další subjekt (wwwizer.com nebo redirect.name ). Chápu to správně? Není možné to nastavit přímo ve wedosu?

Dobrý den,
záleží opravdu na tom, jak je nastaven webserver Google. Tedy samozřejmě A záznamem doménu na konkrétní IP lze nasměrovat, ale GSites právě nutně nemusí holou doménu podporovat. Pak se tedy nějakému způsobu přesměrování na subdoménu www nevyhnete. Docíleno toho může být např. skrze .htaccess webhostingu, kam by směřovala holá doména.

0

Tohle mě napadlo, ale když jsem to zkoušel, nejde záznam uložit. S hláškou: Nejde vkládat záznam, pro který existuje CNAME záznam.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno

Kategorie