Proč načítá http skoro 5 sekund ? Jak to optimalizovat rychlost?

Vyřešeno2.50K zhlédnutíWebhosting
2

Proč načítá http skoro 5 sekund ? Jak to optimalizovat rychlost, aby server nečekal 5 sekund?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 17. 7. 2019
3

Tam bude více problémů. Začal bych ale vyměněním cachovacího pluginu W3 Total Cache. Jednalo se o jeden z prvních, a tak jej historicky doporučuje hodně uživatelů WordPress. Je však těžký na nastavení a odladění. Nahoď místo něj WP Fastest Cache, který na NoLimit šlape perfektně.

Pokud to nezabere, tak zpomalení bude dělat nějaký plugin anebo část šablony. Zkus to postupně povypínat a zjisti který to je.

Šablona a pluginy dělají hodně requestů. Spoustu z nich mimo doménu. Přesuň externí obsah k sobě. Máš tam třeba 21 externích fontů (444 KB), což už je úlet 🙂 Já externí fonty ukládám přes Self-Hosted Google Fonts.

Samozřejmě s tolika requesty už to chce HTTP/2. Server uživateli pošle vše naráz místo postupně. Wedos jej podporuje ale musíš si koupit SNI a nahodit Let’s Encrypt (HTTPS).

Tu Google mapu lze vložit jako obrázek a tím se zbavíš 9 requestů. Může být klikatelná a vést na stránku s interaktivní Google mapou. Uleví to i prohlížeči, na stránce je přes půl mega JavaScritpů. Stejně tyto mapy reálně využívá jen pár lidí, je zbytečné tam kvůli tomu mít další requesty a skripty. Navíc až zase bude mít Google nějaký problém, tak ti to může odstavit web.

Role: Zákazník+ Web: https://404m.com Vizitka: Neprogramuj dnes, co nemůžeš debugovat zítra.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 17. 7. 2019
Prohlížíte 1 ze 4 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.