Testovací web

Vyřešeno1.26K zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

lze nějakým způsobem vytvořit testovací web, který bych vytvořil duplikací mého aktuálního webu a který by měl oddělený přístup přes FTP? Potřebuji umožnit vývojářům jednoho pluginu přístup, ale nechci, aby mohly k mému funkčnímu webu.

Děkuji.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 18. 5. 2021
0
49.38K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pak to můžete řešit tak, že složku s webem na FTP dočasně přejmenujete na nějaký jiný název (např. original_greenhunters.cz) a obsah ze složky nakopírujete do nově založené složky greenhunters.cz. Pro tento dočasný web pak budete muset založit novou databázi, do ní naimportovat data původní databáze a v souboru wp-config.php ve složce webu greenhunters.cz údaje nové databáze nastavit.

Pak web otestujete a pokud se v pořádku načte i s novou databází, tak změníte url např. na neco.greenhunters.cz. Na FTP provedete i změnu názvu složky z greenhunters.cz na neco.greenhunters.cz a také pak složku původního webu (original_greenhunters.cz) opět přejmenujete na greenhunters.cz. V tento moment ještě budete muset subdoménu neco přidat do certifikátu.

Po projevení změn certifikátu by již měl zkopírovaný web na neco.greenhunters.cz fungovat v pořádku, tak jako původní greenhunters.cz.

Případně mohou zlobit ještě některé původní odkazy a nebudou se zobrazovat např. obrázky. Správnou URL je pak nutné ještě donastavit např. v nastavení šablony, elementoru nebo i zajistit přepis přímo v databázi (např. skrze plugin Better Search Replace).

Po prověření můžete pro vývojáře u webhostingu založit FTP účet s výchozím adresářem ve /www/domains/neco.greenhunters.cz

Role: Podpora
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 18. 5. 2021
0

Děkuji, podle návodu se zdárně podařilo udělat testovací web a ftp. Je ještě cesta, jak se dostat do wp editoru? Pokud se tam zkouším dostat přes wp-admin, tak mě to ze subdomény přesměruje na hlavní doménu.

Role: Zákazník
JŠ255861 Změnil status na publikováno 18. 5. 2021