Transfer emailu
Dobrý den,
zakoupil jsem u Vás webhosting a přesunul svůj web od bývalého poskytovatele. Rád bych však přesunul také přesunul své emaily a zachoval jejich obsah. Můžete mě prosím navést jak to udělat? Můj předchozí poskytovatel byl: webfaction
Děkuji
Havlín
2 Answers
Dobrý den,
na přesun se dá použít například zdarma adostupný tool IMAPsync. Bude Vám pak stačit znát přístupy na nový i starý mailserver. (a adresu IMAP serveru.
Adresu serveru od WEDOSU zjistíte v detailu webhostingu. IMAP server webfacation jsou dle mého pátrání
mail.webfaction.com
Samozřejmě je to aplikace třetí strany, která bude teoreticky moct přistoupit k Vašim mailům, no její kód je veřejně dostupný a můžete si jej taky teoreticky zkompilovat sám => extra problém bych v tom neviděl.
Do nástroje jednoduše vyplníte server a přístupové údaje nového i starého emailu. Nástorj je pak už sám překopíruje do nové schránky. Bude to tedy vapadat nějak takto:
Dobrý den,
e-maily si můžete přesunout přes IMAP pomocí jakéhokoli e-mailového klienta. Připojte si obě schránky, označte všechny zprávy a prostým přetažením do nové schránky je překopírujete k nám server. Úspěšné uložení zpráv si ověřte ve https://wmail.wedos.net/
Případně můžeme nabídnout placený přesun v ceně 300 Kč bez DPH za schránku z naší strany. https://www.wedos.cz/webhosting/placeny-presun-od-konkurence