VPN ON snížení varianty

Vyřešeno1.48K zhlédnutíVirtuální servery
0

Dobrý den,

právě jsem se dozvěděl o ukončení jednoho velkého projektu, kvůli kterému jsem zřizoval větší VPS ON.
Nerad bych ho rušil úplně, ale ideálně bych potřeboval snížit parametry (CPU + disk).
Vím, že informujete, že to nepodporujete, ale pro mě by to byla úspora cca 5tis/rok.
Nebo bych musel tento VPN ON zrušit a vytvořit nový, menší ale vše znovu nakonfigurovat což je z důvodu běhu ASP, databází a emailů docela velký zásah a vcelku hodně práce.

Děkuji moc za pomoc
Dvořák

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
PŘ140434 Vybral nejlepší odpověď 5. 9. 2019
0
PŘ140434 9.36K - WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

je mi líto, ale opravdu to není momentálně technicky možné. CPU + RAM by po individuální dohodě bylo možné změnit, ale u HDD je to příliš technicky náročné.

Jediným řešením tedy opravdu zůstává vytvoření nového VPS a to znovu nakonfigurovat. Jediné co je v tomto ohledu možné udělat, je k novému VPS připojit obraz staršího VPS a data která jdou, překopírovat. To je pak zpoplatněné částkou 500 Kč bez DPH, což odpovídá placené Obnově dat ze zálohy.

Co se týče staršího VPS, tak tam jsme poté schopni nevyužité období převést na nově VPS.

Role: Podpora Web: https://www.wedos.cz Vizitka: Obchodní a Fakturační oddělení.
PŘ140434 Vybral nejlepší odpověď 5. 9. 2019

Dobrý den,
bylo by tedy, prosím, možno se domluvit k datu 31.10. (1.11. je expirace) snížit počet CPU na 2 a RAM na 8GB a vypnout DDoS ochranu? HDD bych prosím ponechal. Nejsem si jistý, zda když vypnu DDoS ochranu nyní se vypne okamžitě nebo s datumem expirace. Zároveň bych tedy požádal o vystavení faktury na další rok s poníženou částkou za dané VPS. Děkuji moc

Dobrý den,

snížení VPS ON bude dořešeno individuálně po emailu.

0

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď a chápu Vás, s tím HDD je to logické.
Ono pak snižovat 1GB RAM a 1CPU na ceně moc nepohne, takže to asi nechám, ona ta pracnost a případné problémy které bych musel řešit asi tu cenu předčí.

Jen přemýšlím o vypnutí DDoS ochrany, tím se cena rapidně sníží – opravdu jakmile to vypnu, tak bude server náchylnější? nebude na něj aplikována žádná ochrana? ani nějaká Vaše zákadní?:)

Děkuji

Role: Zákazník
PŘ140434 publikoval nový komentář 4. 9. 2019

Toho se bát nemusíte. Respektive snad Vás hned po deaktivace někdo nezkusí a nepustí na Vás silný útok :). Zjednoduše je to tak, že do 100 mbps filtrujeme útok i bez příplatkové služby a co je nad 100 mbps, tak zahazujeme. Když máte přípl. službu, tak filtrujeme i nad 100 mbps.