WordPress – doba odezvy serveru je pomalá
Dobrý den, mám víceméně novou a čistou instalaci WordPressu, ale nástroj zdraví webu mi hlásí závažný problém s rychlostí odezvy serveru, viz. následující hláška. Mohu dobu odezvy někde v administraci webhostingu nastavit, nebo jak to vyřešit? Děkuji.
Mezipaměť stránek zvyšuje rychlost a výkon vašeho webu tím, že ukládá a zobrazuje statické stránky namísto volání na stránku pokaždé, když ji uživatel navštíví.
Mezipaměť stránek je detekována vyhledáním aktivního pluginu mezipaměti stránek a provedením tří požadavků na domovskou stránku a hledáním jednoho nebo více z následujících hlaviček odpovědí mezipaměti klienta HTTP:
cache-control
, expires
, age
, last-modified
, etag
, x-cache-enabled
, x-cache-disabled
, x-srcache-store-status
, x-srcache-fetch-status
, x-litespeed-cache
, x-lsadc-cache
, x-qc-cache.
- Střední doba odezvy serveru byla 714 milisekund. Měla by být menší než doporučený práh 600 milisekund.
- Byly zjištěny 2 hlavičky odpovědi klienta pro ukládání do mezipaměti:
cache-control
,expires
.
9 Answers
Dobrý den,
informace o způsobu cachování statického obsahu webů najdete v tomto článku. TZkuste nasadit cachovací plugin, pokud to nepomůže, proveďte podrobnější diagnostiku výkonu webové aplikace pomocí tohoto odkazu nebo postupem na obrázku:
Děkuji za odpověď, na webu mám plugin LiteSpeed Cache. Diagnostiku jsem spustil, ale moc nevím po čem se tam konkrétně dívat, připadá mi, že tam to ukazuje rychlost ok. Přiložím screen výsledku. Jinak jsem se v tom článku dočetl, že nelze použít na cachování Redis ani Memcached a u pluginu který používám, jsou právě u object cache jen tyto dvě volby, tak jestli problém není v tomto? Díval jsem se, že doporučujete Comet Cache, ale ten není asi 2 roky aktualizovaný, takže bych raději zachoval ten LiteSpeed Cache i kvůli funkcím.
Komunitní článek o cachování WordPressu je bohužel z roku 2019, novější zatím nemáme. Časy v testu vypadají dobře, takže dál používejte LiteSpeed Cache, pokud nevyvolává konflikty; případně cachování umí i naše služba WEDOS Global Protection, která má vlastní WP plugin, podrobnosti najdete zde.
Děkuji, bohužel to nevyřešilo problém, kdy mi WordPress stále hlásí problém s odezvou serveru a to cachování vlastně nevím jestli vůbec funguje, sice je v pluginu zapnuté, ale na dashboardu to občas ukazuje naopak mínusové hodnoty a zpomalení. Navíc jsem si teď při snaze nastavit nastavit https na této subdoméně, kdy jsem postupoval podle návodu a přidal do souboru .htaccess řádky z návodu, nějak asi rozhodil i hlavní doménu, kdy mi vyskakuje hláška „Vaše připojení není soukromé“ NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID a nefunguje mi už ani web na který jsem měl hlavní doménu přesměrovánu. Přitom jsem měnil pouze soubor htaccess v adresáři subdomény, tak to nechápu :/. Obnovení souboru htaccess nijak nepomohlo a web není dostupný, tak jdu pročítat návody, kde by mohl být problém :/.
HTTPS máte na webhostingu vypnuté. Aktivujte jej podle tohoto návodu.
Děkuji, https jsem dle návodu zapnul, ale subdoména mi hlásí, že je stále nezabezpečená. Navíc stále nemohu zprovoznit současný web na adobe portfoliu, který jsem měl připojený na hlavní doméně. Podle instrukcí (viz. obrázek) jsem nastavil DNS záznamy u domény, ale stránka připojit stále nejde, zřejmě tam vadí DNS záznamy s IP adresou subdomény, kterou jsem vytvořil na vašem webhostingu. Pokud ony DNS záznamy s IP adresou subdomény na vašem hostingu smažu, nebude mi předpokládám zase fungovat stránka na subdoméně, tak nevím jak z toho ven.
Navíc mi opět doména hlásí, že není zabezpečená, přitom v administraci je https aktivované. Přitom jsem tam už nic neměnil a doména se načítala s https, jen to hlásilo neexistující stránku na Adobe Portfolio, protože nebyla připojená. Ale teď opět doména vyhazuje hlášku chybějícího zabezpečení.