Zakázán web a převod domény

Vyřešeno124 zhlédnutíDoménypřevod domény
0

Dobrý den, měla bych otázku týkající se možného převodu domény vinoteka-lenka.cz od vás jako registrátora domén Wedos k poskytovateli webhostingu Webnode. Jedná se o to, že v současné době je webová stránka zakázána a chtěla bych z tohoto důvodu se zeptat, zda je možný převod aniž by to ohrozilo bezpečnost nové webové prezentace, ke které by byla současná doména přiřazena. Webhosting původně byl veden na WordPress (zde se z důvodu viru nebo phishingu nemohu přihlásit), tím pádem převodem domény by se tento webhosting na WordPress zrušil nebo jak to funguje při převodu domény na jiného poskytovatele webhostingu?

Děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 12. 12. 2022
0
MB313456 34.85K - WEDOS Internet, a.s. 2 Comments

Dobrý den,

doménu můžete přeregistrovat (přeregistrací se změní jen firma, která doménu registruje, ne její DNS servery; na konkrétní postup přeregistrace se zeptejte nového registrátora), nebo jen změnit směrování domény pomocí DNS záznamů – konkrétní hodnoty, které je třeba nastavit, Vám sdělí poskytovatel webhostingu (tedy Webnode).

Doména a webhosting jsou dvě různé služby, proto můžete doménu nechat běžet dál a webhosting vypovědět.

Role: Podpora
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 12. 12. 2022

Děkuji za odpověď, takže pokud vypovím webhosting, doména pořád bude existovat tudíž ji mohu převést k jinému poskytovateli a tam mi vytvoří nový webhosting? Nebo lze webhosting vypovědět až po převedení domény?

Dobrý den,
webhosting a doména jsou dvě samostatné služby, tedy můžete doménu převést , tam Vám vytvoří webhosting nový a poté zrušit např. ten u nás.

Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.