Zámeček na https

Vyřešeno1.07K zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, aktivoval jsem si u Vás https a i přidal do htacess to co máte v návodu, ale stále mi to píše nezabezpečené připojení.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 10. 9. 2019
0

Dobrý den,

myslím, že nejpravděpodobnější bude chyba v samotném obsahu webu. Někde se bude načítat obsah přes HTTP, takže web nebude celý načten šifrovaně a tak prohlížeč neukáže zelený zámeček.

Na nalezení zdroje, který je načítán po nešifrovaným HTTP doporučuji web https://www.whynopadlock.com, ten vám přesně ukáže, co na Vašem webu brání zámečku.

Pokud jede web na WordPressu, je nutné v administraci (nebo přes MySQL) přepsat adresu webu na URL s HTTPS. Tuto možnost naleznete přímo ve WordPress pod základním nastavením. Návod přímo od WEDOS naleznete zde.

Pokud máte problém například kvůli pevným odkazům ve webu nebo tak. Doporučuji wordpress plugin Really Simple SSL, který umí vyřešit většinu běžných problémů po převodu WP webu z HTTP na HTTPS.

Role: Zákazník+ Web: https://c-net.cz Vizitka: Nepomohla Vám odpověď, nebo potřebujete i tak poradit/pomoct? Jsem student na VUT a občas podnikám v IT. Ozvěte se mi na kontakt@c-net.cz a vždy se nějak domluvíme. Jinak se rád věnuji sítím, zvukařině nebo čemukoliv spojenému s technikou. :)
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 10. 9. 2019