Zruseni domeny

Vyřešeno1.65K zhlédnutíDoménydoména expirace přesun domeny
0

Dobry den.

Na donci kvetna mi vyprsela platnost domeny, kterou jsem se rozhodla neprodluzovat, nebot bych si ji rada zaregistrovala u jineho poskytovatele. V soucasne dobe mam vsak problem, ze mi registrovat u jineho poskytovatele nejde. Da se nejakym zpusobem domena zcela zrusit a uvolnit, abych si ji mohla zaregistrovat jinde? Dekuji.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 17. 7. 2019
1
6.36K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den, pokud chcete mít doménu u jiného poskytovatele, tak nemusíte čekat než expiruje. Domény lze přesunout (přeregistrovat) k jinému registrátorovi.

Pokud Vám doména aktuálně nejde zaregistrovat jinde, tak to nejspíše znamená, že je stále obsazená. Po expiraci se totiž domény nacházejí v ochranné lhůtě – např. u CZ domén je ochranná lhůta 60 dní.

Řešením tedy je buď doménu přeregistrovat jinam a tam jí prodloužit, nebo počkat až doméně uplyne ochranná lhůta – dojde ke smazání a poté doménu zaregistrovat.

RM130195 Vybral nejlepší odpověď 17. 7. 2019
0
6.36K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

jelikož se jedná o generickou (com) doménu, tak tu po expiraci není možné přeregistrovat. Nejdříve je tedy potřeba doménu prodloužit. Kontaktujte tedy Vašeho současného registrátora a doménu prodlužte.

Případně počkejte až dojde ke smazání domény a poté jí u nás znovu zaregistrujte. Generické domény jsou v ochranné lhůtě 65 dní. Tato doména je nyní 42. den po expiraci.

MP220146 Odpověděl na otázku 11. 7. 2019