Pravidla a informace o help.wedos.cz

Stránka help.wedos.cz je koncipována systémem otázek a odpovědí, které Vám mají usnadnit vyhledávání potřebných informací. Pojďte s námi vytvořit nejrozsáhlejší studnici informací v českém internetu.

Jak vytvořit otázku

Než danou otázku položíte, důrazně doporučujeme se pokusit daný problém vyhledat pomocí vyhledávacího formuláře, který je umístěn na každé podstránce včetně úvodní stránky. Pakliže se Vám i přes tuto snahu nedaří nalézt odpověď na Váš problém, přejděte na tlačítko Zeptat se, které vyvolá formulář pro vytvoření dotazu. Na stránce help.wedos.cz je možné vytvořit 2 typy otázek.

  • Soukromá – určená zejména pro otázky citlivé na povahu informací obsažených v pokládané otázce. Tato otázka je viditelná pouze pro zaměstnance WEDOS Internet, a.s. a autora otázky. Pokud moderátor uzná za vhodné, tak může být otázka publikována. Hlavně pokud bude přínosná i pro ostatní.
  • Veřejná – určena pro všechny ostatní typy otázek, které jsou viditelné pro všechny přihlášené uživatele včetně nepřihlášených. Takže odpověď můžete dostat jak od zaměstnance WEDOSu, tak i od jiného zákazníka.

Snažte se vytvořit otázku veřejnou, aby odpověď byla užitečná pro všechny následující čtenáře.

Odpověď jako nejlepší

Pro větší přehlednost a orientaci všech otázek je možné každou otázku uzavřít vybráním té nejlepší odpovědi. Tuto možnost má jak zaměstnanec WEDOS Internet a.s., tak autor samotné otázky. Z tohoto důvodu bychom rádi požádali všechny autory otázek o to, aby pokud jsou s odpovědí na svůj dotaz spokojeni, využili funkci „vybrat nejlepší„.

Komentáře

Pro větší přehlednost otázek a jejich následných odpovědí doporučujeme využívat komentáře. Ty slouží zejména pro dodatečné doplnění dotazu či odpovědi bezprostředně pod danou otázkou a nebo odpověďí.

Je tedy zbytečné vytvářet novou odpověď, pakliže chcete například pouze doplnit a nebo upřesnit Váš dotaz. Stejně tak může reagovat i druhá strana. Pokud tedy potřebujete upřesnit otázku a nebo rozšířit odpověď, tak přidejte komentář.

Zadání komentáře

Obecné pravidla

  • Všechny otázky a odpovědi jsou moderované = musí je schválit zaměstnanec WEDOS Internet, a.s. (později také moderátor)
  • Každá otázka musí být zaměřená na IT a nebo služby WEDOS Internet, a.s. s tím spojené
  • Pokud je soukromá otázka přínosná pro ostatní členy help.wedos.cz, může být zveřejněna pro ostatní
  • Žádná otázka nesmí obsahovat vulgarity, jinak nebude schválena
  • Slušnost mezi ostatními uživateli je samozřejmost
  • Žádná otázka či odpověď nesmí obsahovat celé jméno, telefonní číslo, email ani žádné jiné osobní údaje, které by mohli vést k dohledání osoby. V opačném případě bude údaj zahvězdičkován a nebo otázka/odpověď odmítnuta.