WordPress | 5. Zálohování

Nezapomínejte na pravidelné zálohování webu. Může vás zachránit v situaci, kdy vám někdo napadne web, nebo omylem provedete nechtěnou akci a nebude možnost se vrátit zpět.

Manuální zálohování

Potřebujete získat kopii všech souborů a databáze WordPressu. Podrobně to rozepisujeme v obecném návodu pro zálohování, zde jen stručně:

  • připojte se na FTP webhostingu a stáhněte si do svého PC soubory vašeho webu, pokud je nepoznáte, stáhněte všechny, které tam jsou
  • databázi si můžete exportovat v PHPMyAdmin, přístupové údaje k databázi naleznete v jednom ze souborů WordPressu wp-config.php

Pokud budete potřebovat provést obnovu, stačí celý postup obrátit. Jen databázi budete tentokrát importovat.

v prostředí PHPMyAdmin hledejte tlačítka Export / Import v hlavním menu

Plugin UpdraftPlus

Máme dobré zkušenosti s pluginem UpdraftPlus. V základní verzi je bezplatný, umožňuje si zvolit obsah k záloze a frekvenci zálohování. Pak zálohuje automaticky a promazává nejstarší zálohy. Nedoporučujeme zálohy uchovávat přímo na webhostingu, k tomu úložiště není určené. Můžete zálohy odkládat i na externí úložiště, třeba přes FTP na náš WEDOS Disk, který máte k webhostingu v 5 GB variantě bezplatně.

prostředí zálohovacího pluginu Updraft Plus

Plugin umí i přímo obnovit web z konkrétní zálohy, to z něj dělá nejjednodušší dostupné řešení zálohování.

WEDOS zálohy

Pokud vaše vlastní zálohování selže, můžeme nabídnout naše interní zálohy. U webhostingu NoLimit jsou týdenní a obnova je zpoplatněná částkou 500 Kč bez DPH, u NoLimit Extra jsou denní a bezplatné. Kontaktujte nás.

Pro další otázky se ptejte zde na help.wedos.cz.