SEO – Propojení služby WEDOS WebSite s Google Analytics a Google Search Console

Tento komunitní návod je aktuální k 19. 2. 2021.

V tomto návodu je vysvětlen postup, jak propojit službu WEDOS WebSite s nástrojem webové analytiky Google Analytics a Google Search Console.

Google Analytics

Google Analytics je nástroj, který shromažďuje statistická data o uživatelích webové stránky. Díky této službě lze sledovat aktuální i historickou návštěvnost, chování uživatelů a jejich vlastnosti, konverze a další cenné informace.

Pro propojení WEDOS WebSite s Google Analytics je nejdříve nutné získat měřící kód, který poté vložíte do vaší webové stránky.

1. Přihlašte se ke svému účtu v Google Analytics a přihlašte se do svého Google účtu.

2. Klikněte na ozubené kolečko v levém dolní rohu (Správce).

3. Vyberte účet a službu, u které chcete měřící kód získat.

4. Ve sloupci Služba klikněte na Datové streamy a vyberte konkrétní stream. Pokud ho nemáte vytvořený, musíte si jej přidat. Při vytváření streamu musíte zadat URL adresu vašeho webu a stream pojmenovat.

5. Klikněte na Globální značka webu a zkopírujte si celou globální značku webu (měřící kód) do schránky.

měřící kód webové stránky

6. Přejděte do editace webové stránky ve WebSite, vpravo nahoře zvolte Nastavení stránky a do kolonky Vložit Header vložte zkopírovaný měřící kód. Poté klikněte na Uložit nastavení a web zveřejněte. Tímto krokem se již vaše webová stránka propojila se službou Google Analytics.

vložení měřícího kódu do hlavičky ve WEDOS WebSite
vložení měřícího kódu do hlavičky ve WEDOS WebSite

Abyste propojili celou vaší stránku se službou Google Analytics, musíte tento krok provést u každé podstránky webové stránky, tzn. vložit vygenerovaný kód do kolonek Vložit Header v nastavení jednotlivých stránek.

Berte na vědomí, že mezi přidáním měřícího kódu do webové stránky a zpřístupněním statistik v Google Analytics je zpoždění 24 až 48 hodin.

Google Search Console

S webovým nástrojem Google Search Console je možné monitorovat a vyhodnocovat přítomnost vašeho webu ve výsledcích vyhledávání Google a na základě toho jeho pozici vylepšovat.

Pro propojení WEDOS WebSite s Google Search Console je nejdříve nutné získat ověřovací kód, který poté vložíte do vaší webové stránky.

1. Přejděte na stránku Google Search Console a přihlašte se do svého Google účtu.

2. Zvolte možnost ověření Předpona adresy URL a do kolonky vložte adresu vaší webové stránky tak, jak se zobrazuje v adresním řádku prohlížeče. Poté klikněte na tlačítko Pokračovat.

typ služby Google Search Console
typ služby Google Search Console

3. V záložce Další metody ověření klikněte na Značka HTML a zkopírujte celý vygenerovaný kód do schránky.

metoda ověření vlastnictví pomocí značky HTML
metoda ověření vlastnictví pomocí značky HTML

4. Přejděte do editace webové stránky ve Website do Nastavení stránky a do kolonky Vložit Header vložte zkopírovaný ověřovací kód. Poté klikněte na Uložit nastavení a web zveřejněte.

vložení ověřovacího kódu do hlavičky ve WEDOS WebSite
vložení ověřovacího kódu do hlavičky ve WEDOS WebSite

Abyste propojili celou vaší stránku se službou Google Search Console, musíte tento krok provést u každé podstránky webové stránky, tzn. vložit vygenerovaný kód do kolonek Vložit Header v nastavení jednotlivých stránek.

5. Vraťte se zpět na stránky Google Search Console a stiskněte tlačítko Ověřit. Tímto krokem se již vaše webová stránka propojila se službou Google Search Console.

potvrzení o ověření vlastnictví
potvrzení o ověření vlastnictví