WEDOS Disk Subversion – synchronizace repository

Tento komunitní článek je aktuální k 22. 8. 2019.

Subversion obsahuje nástroj svnsync, pomocí kterého lze obsah repository včetně kompletní historie přesunout do jné repository a následně provádět synchronizace změn. Tento nástroj lze také použít v případě, že chcete existující repository přesunout na jiný server, zejména pokud si chcete existující repository přestěhovat k nám na službu WEDOS Disk.

Následuje tedy postup, jak přesunout již existující repository k nám. Vše se odehrává na příkazové řádce, postup je stejný pro Linux i Windows. Ve Windows je potřeba najít adresář se souborem svnsync.exe a příkazy spouštět v něm.

Nejprve si vytvořte novou repository přes zákaznické centrum. Repository, do které chcete synchronizovat, musí být prázdná.

U repository si povolte volbu povolit dodatečné změny vlastností revizí (pre-revprop-change hook). Povolte zápis nějakému uživateli, přes kterého budete synchronizaci provádět. Následně klikněte na tlačítko aktualizovat, aby se změny v nastavení repository projevily na serveru.

V parametrech programu svnsync se uvádí URL adresa cílové repository a URL adresa zdrojové repository. URL adresu repository u nás ve službě WEDOS Disk naleznete v zákaznickém centru v detailu konkrétní repository.

Nejprve je potřeba cílovou repository pro synchronizaci inicializovat:

svnsync init svn://cilovy-server/cilova-repo svn://zdrojovy-server/zdrojova-repo

A následně můžeme spouštět synchronizace. Nástroj vždy porovná čísla posledních revizí a ze zdrojové do cílové nahraje rozdíly (vlastně přehraje provedené commity).

svnsync sync svn://cilovy-server/cilova-repo svn://zdrojovy-server/zdrojova-repo

Pokud se setkáte s nějakou chybou, podívejte se do článku chyby při práci s repository.

Více informací hledejte v dokumentaci Subversion.