4 verze webu www.regenerujte.cz

Vyřešeno344 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, máme u Vás webhosting regenerujte.cz a mám na Vás prosbu, zda byste mi byli schopni pomoci, jak vyřešit tyto problémy na www.regenerujte.cz, které mi poslal v analýze pán, který je spíš na marketing, ale ne na tyto úpravy:

1) Úplně zásadní chyba je, že jsou přístupné čtyři verze webu: http i https verze a s www i bez www, například

https://www.regenerujte.cz/cs/produkty/alkawear-zasadite-polstarky-na-prsa.php

https://regenerujte.cz/cs/produkty/alkawear-zasadite-polstarky-na-prsa.php

http://regenerujte.cz/cs/produkty/alkawear-zasadite-polstarky-na-prsa.php

http://www.regenerujte.cz/cs/produkty/alkawear-zasadite-polstarky-na-prsa.php

správnou verzí je jen ta první URL, všechny ostatní by na ni měly být přesměrovány. Uživatel by neměl mít možnost se na ně dostat.

A co hůř, z té správné verze stránek existují odkazy na http verzi (https vs. http např tady). Vypadá to jako nedotažená migrace Čili

  1. a) Je potřeba na správné verzi stránek (https://www.…) opravit odkazy vedoucí na jiné verze (seznam je v první příloze, najdeš tam seznam adres, kde jsou špatné odkazy, kam ty odkazy vedou a přes jaký kotevní text, je-li)
  2. b) Všechny tři ty ostatní verze by se měly přesměrovat (přesměrování 301, nikoliv 302) na verzi https://www.. Vždy přesměrovat na odpovídající stránku.

2) Na webu není nasazený canonical. Ten ukazuje, která verze URL je ta hlavní, tu, kterou má google brát jako tzv. kanonickou. Problém je to při více verzích adres stejné stránky, například máš nějakou návštěvnost z facebooku nebo seznamu atd., kdy se ti udělá třeba takováhle adresa https://www.regenerujte.cz/cs/produkty/krauter-tee-bio-bylinny-caj.php?sznclid=Nl9SCwcFDgMOBAYEBwABBAYCAA8CDgIDSkILBwAFDwEDBQQADxgHDgVKQlMLBwACAgIFBAMHBhgHAgVKVQtwBA5zAQIBBAIEcnQHDw91B3QHc3AFAHMOdA4PDgADBw. Ten web by pomocí canonicalu měl říct, že ta správná je https://www.regenerujte.cz/cs/produkty/krauter-tee-bio-bylinny-caj.php aby Google přesunul hodnocení na ni a neindexoval ji zvlášť. Tady na tom nee-shopu to není až takový problém, ale stejně bych to udělal.

Moc děkuji. JH

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 27. 10. 2022
1
91.47K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

vynucení HTTPS a přesměrování na verzi s www provedete podle tohoto návodu na úpravy souboru .htaccess. Ve Vašem konkrétním případě do souboru .htaccess ve složce www (používáte-li náš výchozí; pokud máte vlastní, doporučuji se předem poradit s vývojářem Vašeho webového řešení) přidejte hned pod první řádek s textem RewriteEngine On tento kód:

RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule (.*) https://%{SERVER_NAME}/$1 [R=301,L]
Header set Content-Security-Policy "upgrade-insecure-requests;"
 RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?regenerujte\.cz$
RewriteRule (.*) https://www.regenerujte.cz/$1 [R=301,L]

Co se canonicalu týče, jde o nastavení v hlavičce dokumentu, které říká, která adresa stránky je ta správná. Přidává se tagem link:

<link rel="canonical" href="https://www.regenerujte.cz/cs/produkty/krauter-tee-bio-bylinny-caj.php">

Např. Wikipedie zmiňuje i jiné metody, ale o těch Vám bohužel nic podrobnějšího říct nedokážu.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 27. 10. 2022
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.