Adresář, nahraný přes FTP je nepřístupný

Vyřešeno423 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

v hostingu Harpuna.com jsem vytvořil adresář „Testovna“ a do něj náhledy nových webů pro klienta. Ovšem v prohlížeči adresa do něj vyhodí chybu 404. Když v FTP klientovi nastavuji onu složku jako „read“ pro všechny, a chci toto nastavení aplikovat i na vnořené složky, klient vyhodí chybu „Server said: Unknown SITE command.“

Děkuji za pomoc s nastavením

R. Běhoun

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Díky za odpověď, ale problém bude jinde. Cesta k souboru je poměrně jednoduchá a překlep je vždy první, co člověk kontroluje. Potíž je v tom, že od jisté doby (cca 6–8 let zpátky) všechno, co nahraji na FTP je automaticky nepřístupné pro „world“.

Např. vytvořím nový adresář a vše co do něj nahraju je bez mého zásahu nepřístupné. Nahrál jsem tam zkusmo obrázek a cesta k němu byla:

harpuna.com/testovna/jmenosouboru.jpg

Takto zadaná adresa (samozřejmě že s http, dvojtečkou, dvěma lomítky a www) nejprve vždy vyhodí chybu:

„Forbidden You don’t have permission to access /testovna/jmenosouboru.jpg on this server.“

a teprve poté, co v FTP klientovi přes informace o souboru zaškrtnu že „world“ může číst, je soubor přístupný přes prohlížeč.

Jelikož to ale v mém FTP klientovi (Transmit 4.4.13 pro macOS 10.13.6) nefunguje na vnořené složky a souboru, musel bych takto ručně upravovat všechny ty desítky souborů a složek, které tam v rámci testování webu nahraji, což je neprosto nepředstavitelné už i vzhledem k tomu, že to tam je jen po omezenou dobu.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories