bujok.cz na SROBS blacklistu

Vyřešeno683 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

opakovaně se mi stalo, že mé emaily padají druhé straně do spamu. Zkontroloval jsem svou doménu „bujok.cz“na mxtoolbox.com a tam mi vypadlo, že její IP adresa 46.28.105.78 je zalistovaná na blacklistu http://www.sorbs.net/.

Zaregistroval jsem se na sorbs.net a zkusil ji z blacklistu odlistovat (je tam jen jeden záznam z roku 2016), ale nepustí mně to, protože to musím přímo z dané IP adresy udělat.

Můžete mi prosím poradit jak na to? Nebo to musíte udělat vy odněkud, kde běží hosting?

Předem díky za info.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
RM130195 40.28K - WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

To spíše vypadá, že je blacklistovaná vaše doména a mailservery odmítají poštu na základě domény bujok.cz. Možná od vás někdy (třeba nedopatřením, napadením) odcházely spamy.

Zkuste ji z blacklistu nechat delistovat.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer (WEDOS WebSite, WEDOS OnLine).
Vybral nejlepší odpověď

No to je to, co jsem si myslel a kvůli čemu jsem založil tento dotaz. Ale JŠ246155 psal výše, že to není tím. Že IP adresa domény nemá vliv na maily. Kažodpádně jak jsem psal – delistovat jsem zkoušel, ale nepustí mně to, protože je to třeba udělat z IP adresy, kterou chci delistovat. Což je někde od Vás z Wedosu (webhosting mám u Vás).

0
JŠ246155 5.27K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

Pro funkčnost emailových služeb jde pouze o IP adresy mailserverů které doména používá a ty jsou v pořádku:

Ověřit si je můžete na mxtoolbox.com případně sám.

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Díky za odpověď. Pokud jste přesvědčeni, že to není příčina mého problému, můžete mi prosím poradit co ještě dalšího zkontrolovat? Můžu mít něco špatně třeba s SFP v DNS záznamech (nastavoval jsem podle https://kb.wedos.com/cs/webhosting/e-maily/e-maily-nastaveni-spf-zaznamu/ ale moc tomu nerozumím)? Nebo ještě něco jiného může vadit? Týká se to více (možná všech) mailů na doméně „bujok.cz“ a do spamu to padá různým příjemcům s různými doménami nezávisle na tom, jestli jim píšu poprvé, nebo si píšeme pravidelně.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno