Co přesně znamená hláška „Tuto doménu není možné registrovat. Název domény je zablokovaný.“

Vyřešeno433 zhlédnutíDomény
0

Když zadám ověřit třeba kat.icu tak to hlásí „Tato doména je již registrovaná.“, ale když tam přidám „i“, tedy zkusím kati.icu tak se chybová hláška změní na „Tuto doménu není možné registrovat. Název domény je zablokovaný.“?

To nechápu! Co to znamená?!?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1
5.98K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

tato doména (party.online) je taktéž prémiová a její cena se pohybuje okolo čtvrt milionu Korun.

Co jsou to prémiové domény? To jsou takové domény, které Registr (ne my, my jsme Registrátor) považuje za lukrativní a podle toho určuje i jejich cenotvorbu.

Prozatím jsme se rozhodli, že prémiové domény nabízet nebudeme. Uvidíme časem, ale zatím jsou s tím spojená jistá rizika – hlavně pro nás. Kupříkladu změna kurzovního rozdílu ze dne na den. Přeci jen se většinou u těchto domén pohybujeme v řádech statisíců.

Role: Podpora Web: https://www.wedos.cz Vizitka: Obchodní a Fakturační oddělení.
Vybral nejlepší odpověď
1
5.95K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pravděpodobně jde o důvod, kdy je doména označena jako prémiová, tedy se například jedná o název domény, která spadá pod nějakou ochranou známku a je „držena“ proti registrování neoprávněnou osobou.

Role: Podpora Web: https://blog.wedos.cz/wedos-ziskal-akreditaci-icann-pro-registraci-domen-a-hodlame-ji-vyuzit-naplno Vizitka: Programátor | Získali jsme akreditaci ICANN ...
Odpověděl na otázku
0

Děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímalo, proč je nějaká doména u Wedosu zablokovaná a u jiných registrátorů lze tu samou doménu bez problémů registrovat? Například party.online se ukazuje jako volná k registraci na Hoststar.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
0

Díky za upřesnění. Je to tak. Bylo by dobré to u těchto domén přímo uvádět při ověřování. Například „Tuto doménu není možné registrovat. Prémiová doména.“ nebo „Tuto doménu není možné registrovat. Název domény je zablokovaný (např. prémiová doména, apod.).“

Ještě jednou děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno

Kategorie