CORS error při doménovém aliasu

Vyřešeno1.07K zhlédnutíWebhosting
1

Dobrý den.

Mám dvojjazyčný web, kde každá z jazykových verzí běží pod vlastní doménou 2. řádu. Jedna z domén je nastavená jako alias a jinak vše běží na stejném webhostingu i CMS.

Pokud ale k webu přistupuji přes ten alias (domena.com), hlásí mi konzole CORS error, protože chce použít nějaké JS soubory přes URL hlavní domény (domena.cz).

Jak tedy zařídit, aby si web volaný přes aliasovou doménu volal i všechny zdroje také přes ní? Tuším, že tohle se dá řešit přes .htaccess, ale nevím, jestli to nemá u Wedosu nějaké speciální náležitosti.

(pro úplnost uvedu, že web běží na WordPressu a dvojjazyčnost je řešena pomocí pluginu Polylang).

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 8. 1. 2020
0

Zdravím, jakou chybu konzola přesně hlásí? Nějak mi zatím uniká, proč by požadované soubory měly působit nějaký problém, pokud jsou volány přes jinou doménu. Chce to znát přesné znění chyby.

Role: Zákazník+ Web: https://socl.cz Vizitka: Jsem spokojeným klientem WEDOSu už od roku 2011. :)
TK91313 publikoval nový komentář 11. 3. 2020

Díky za reakci! Samotné načítání většiny JS zdrojů je vlastně asi v pořádku, ale hlavní problém vzniká při pokusu o provedení ajaxového zpracování formuláře (plugin Caldera forms)… Konzole na aliasové doméně (a pouze tam) hlásí problém níže (URL změněny).

Access to XMLHttpRequest at ‚https://domena.com/cf-api/CF5df363255cfb1‘ from origin ‚https://domena.cz‘ has been blocked by CORS policy: No ‚Access-Control-Allow-Origin‘ header is present on the requested resource.

Konzole v daném případě hlásí i další chyby (v souvislosti s daným pluginem), ale díky tomu, že se to opět děje pouze na aliasové doméně, nějak předpokládám, že se jedná o stejný zdroj problému. Chyby jsou tohoto typu:

1) Uncaught ReferenceError: wp is not defined
2) Uncaught TypeError: Cannot read property ‚data‘ of undefined

To, že domena.com načítá z domena.cz, jak je v hlášce uvedeno, je v pořádku? Skutečné domény odpovídají tomu, co se má načítat? Možná máte ve skriptu špatně nastavenou doménu.

No to právě v pořádku není 🙂 Ale skript je součástí pluginu, takže v tom není moc radno se vrtat. Proto se ptám, jak volání správné domény řešit na úrovni .htaccess.

Vypadá to spíše, že měníte domény, dříve skript možná běžel pro .com doménu a nyní pro .cz (nebo naopak). Takže si doménu uložil do nějaké proměnné. Můžete zkusit získat čistý skript nebo plugin a znovu jej nainstalovat? To by mělo pomoci.

Děkuji! Asi jste mě navedl na cestu, kde hledat potíž. Vlastně mi totiž nedošlo, že v adresáři aliasu mám .htaccess, který přesměrovává požadavek na hlavní doménu. Ten je v tomto tvaru:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?domena2.cz$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/domena1.cz/
RewriteRule (.*) /domains/domena1.cz/$1 [L]

Tento proces je žádoucí, protože web a všechny skripty jsou umístěny v adresáři hlavní domény, nicméně to s sebou nese ty CORS problémy při použití ajaxu…

Tak nevím, jestli je možné nějak zařídit, aby se při použití aliasu sahalo do adresáře hlavní domény i nějak jinak… Nevíte?

Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.