Databáze webových stránek pod webhostingem u wedos – převod pod web na webnode

Vyřešeno1.21K zhlédnutíWebhostingdatabáze převod webhostingu
0

Dobrý den, otázku pokládám jako naprostý laik – editor obsahu webu (vím – neměla jsem se do toho hrabat). Máme doménu registrovanou u Wedos, zde byl provozován i webhosting – webové stránky s fotogalerií. Nyní vytvořeny nové webové stránky u Webnode. Provedena změna nastavení DNS, nové webové stránky úspěšně převedeny. Došlo ale k znefunkčnění původní fotogalerie – její záznam jsem našla v seznamu databází u webu. Do databáze se lze přihlásit přes phpMyAdmin. Můj dotaz zní, zda jde tuto databázi ponechat a napojit na nový web (asi hloupý dotaz) nebo ji lze nějak převést k novému webu? Případně lze stáhnout jednotlivé soubory (fotografie), aby mohla být vytvořena nová fotogalerie jinde? Ve zkratce – zachvátila mě panika, že jsme o fotogalerii definitvně přišli. Předem děkuji za všechny rady.

Role:
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
TJ285257 Vybral nejlepší odpověď 7. 8. 2022
0

Děkuji, chápu. Zjistila jsem, že fotogalerie byla umístěna na „piwigo“ pod adresou www.fotogalerie.domena.cz. Zde se pak dalo přihlásit a alba spravovat. Nyní (po úpravě DNS záznamu u domény kvůli přesměrování na nový web) se po zadání této adresy objeví hlášení, že tato stránka neexistuje.  Není ale snad možné, aby se změnou DNS záznamu účet u Piwigo zrušil?  Děkuji

Role:
ZŠ331291 publikoval nový komentář 6. 8. 2022

Když ještě dotaz doplním – lze původní databázi s fotografiemi vložit pod nějakou subdoménu, ponechat ji na původním webhostingu a nasměrovat pak na tuto adresu odkaz na novém webu?

Prohlížíte 1 ze 12 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.