DKIM a smtp na Wedos

86 zhlédnutíDoményDKIM
0

Dobrý den,

kdy konečně wedos začne používat DKIM pro smtp?

Myslím, že v dnešní je pro zajištění doručování je téměř nuntostí SPF, DKIM a DMARC. Pochopitelně s ohledem na potlačování spamu. Tím, že zprávy nepodepisujete zbytečně diskreditujete Váš hosting a přijde mi to jako škoda. Máte k tomu nějaký praktický důvod? Ostatní hostingy (které znám), normálně podepisují všechny zprávy, bez ohledu na to zda jsou odeslány přes mail() nebo přes poštovní server.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den,

možná vám pomůže tento odkaz, kde se již řešil DKIM.

Jak overit domenu pro email adresu DKIM

Role: Zákazník+ Web: https://kyvala.cz Vizitka: Pomohu vám s CMS systémy, herními servery a správou serverů. Neváhejte mi napsat skrz formulář na mém webu! :) Mějte fájn den.
publikoval nový komentář

Dobrý den,
zmíněné DNS záznamy se ale nepromítnou do emailu poslaného přes poštovního klienta, resp. přes SMTP server. Zkuste sám sobě poslat email a pak se podívejte do jeho zdrojového kódu a žádný podpis tam nenaleznete. Narozdíl od emailu, který si pošlete přes funkci mail().
Wedos se tím ani netají, že to tak mají nastavené, ale mě by zajímalo, jaký k tomu mají důvod. Rád bych, aby moje emaily měli dobro reputaci a kd tomu kromě SPF bezesporu patří i DKIM, resp. na základě toho přísně nastavený DMARC. Nesedí-li SPF a DMARC, patří email do koše (resp. odmítnout) a je po problémech se spamem.

Dobrý den,
dotaz ohledně podepisování DKIM při odesílání skrze naše SMTP byl předán technikům. Vyčkejte prosím jejich odpovědi. Děkujeme.

Kategorie