DNS a DNSSEC u jiného poskytovatele pro domény nepodporující servery Wedos – nastavení.

Vyřešeno417 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den,

mám vygenerovaný vlastní DNS klíče (Digest) – DS RECORDS u jiného poskytovatele zdarma, protože Vaše DNS – DNSSEC servery si s doménou *.art, *.fun atd. zatím nerozumí. V nastavení DNSSEC jsem vše nastavil dle poskytovatele, ale údaje jsem zapsal do řádku DS 1 a 2. Digest type od jiného poskytovatele je 2 a 4. Pokud je tedy digest type u vás DS, tak to pravděpodobně musím dát asi do řádku DS 2 a 4? Ostatní jsem nastavil správně (key tag, algorithm a digest). Jinak by bylo dobré při registraci domén *.art *.fun atd. nenabízet volbu použít naše DNS(DNSSEC), pokud s doménou nefungují. Já se divil, že moje *.EU doména běží (Vaše servery mají podporu) a ostatní domény *.art atd. jsou v erroru při generování DNSSEC.

Ještě druhá otázka. Koupil jsem od Vás webhosting pro moje 4 domény. Předtím jsem měl aktivován Website free pro tři domény. Pokud budu používat pro všechny domény placený webhosting, zůstane mi možnost pro jiné domény použít do budoucna opět již aktivovaný Website free pro tři domény? (například pro dceru).

Děkuji za odpověd a přeji hezký den. WEDOS je SUPER.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 12. 5. 2023
0
94.93K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Aktuálně by DNSSEC u nTLD domén měl fungovat tak, že u poskytovatele DNS serverů (kterým nesmí být WEDOS) zajistíte klíče pro DNSSEC, v administraci zaškrtnete „použít vlastní DNSSEC klíče“ a ty pak manuálně udržujete.

Zatím máte u všech těch domén zaškrtnuto „nepoužívat DNSSEC.“ Zkuste jej tedy s klíči zprovoznit, pokud narazíte na nějaké problémy, napište, ideálně po víkendu.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Odpověděl na otázku 21. 4. 2023
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.