dobrý den, kolegyně u vás zařídila doménu a webhosting. Já mám vyvořit webové stránky.

Vyřešeno811 zhlédnutíWebSite
0

dobrý den, kolegyně u vás zařídila doménu a webhosting. Já mám vyvořit webové stránky. Nikde nemůžu najít kde a jak, popřípadě, kde stáhnout aplikace apod. Nikde se na vás nedají najít telefony.

U jiných firem lze přímo začít na nějaké „“ platformě““ , v předem vytvořených variantách apod…..

tady u vás nemohu zatím nic najít

Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022
0

Dobrý den,

na začátku bych Vás rád uklidnil, že v dnešní době už není problémem založit jednoduchý web, a to i pro naprostého amatéra, který nemá se zakládáním webu žádné zkušenosti. Troufám si tvrdit, že návodů je dnes k dispozici celá řada. Ať už tady na Wedosu, anebo při zadání dotazu na Googlu. Nicméně, bez Vašeho přičinění a bez nastudování informací to nepůjde. Zkusím shrnout svá doporučení, jak bych postupoval ve Vašem případě.

  1. Zvážil bych využívání WordPressu. Už jen z toho důvodu, že jeho instalace je z administrace Wedosu je naprosto jednoduchá i pro člověka bez předchozích zkušeností. Jak uváděl kolega, postupujte podle tohoto návodu ve znalostní bázi: https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/webhosting-instalator-aplikaci/abyste nemusel nic zdlouhavě hledat, připravil jsem pro Vás obrázkový návod tohoto jednoduchého postupu (níže) – přihlaste se do administrace Wedosu a klikněte na Hostingové služby (krok č. 1) –> dále Webhosting (krok č. 2) –> kliknutí na název/jméno Vašeho hostingu (krok č. 3) –> pak Instalátor aplikací (krok č. 4)-> a nakonec WordPress (krok č. 5)…
  2. Následují už poslední kroky vedoucí k instalaci WordPressu přímo na Váš hosting. Mimo jiné cíl instalace, který je obvykle ve tvaru: https://názevvašehowebu.cz…název webu, popisek webu, uživatelské jméno, heslo atd.
  3. Po úspěšném nainstalování WordPressu budete mít možnost se přihlásit přímo do jeho administrace a zakládat jednotlivé stránky, příspěvky, nastavit si WordPress dle svých preferencí apod.

K tomu všemu je na internetu k dispozici spousta návodů a videonávodů, které na Googlu, ale i Seznamu najdete ve mžiku. Pokud by Vám mnou popsané kroky nestačily, mohu Vám ještě doporučit tento detailní návod na WordPress nebo jak zakládat blog na WordPressu – vše je popisované přímo na příkladu Wedosu, který osobně používám kolem deseti let a nedám na něj dopustit.

Přeji hodně zdaru při zakládání nového webu a pevně věřím, že (nejen) Vám moje odpověď pomůže.

Role: Zákazník
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022
0

Dobrý den, nejsem zaměstnanec Wedosu, proto si mohu dovolit trošku rýpnout. 😉 Nebylo to trošku neuvážené zřídit doménu a webhosting a nenastudovat si nic k tomu, případně nevědět nic o tvorbě webových stránek?

Pokud neumíte psát webové stránky, můžete si zřídit webové stránky (populární aplikace jako redakční systém WordPress nebo Joomla) pomocí instalátoru, viz https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/webhosting-instalator-aplikaci/

Možná by bylo dobré před objednáním webhostingu projít web Wedosu a zjistit možnosti – našli byste službu Wedos Website, viz https://www.wedos.cz/website – jedná se o jakýsi online editor stylem drag and drop.

MZ61249 Odpověděl na otázku 4. 4. 2022
0

Dobry večer, děkuji za Vaši odpověď. Pochopila jsem,že jste zákazník, ne tech. podpora.

Velice děkuji za Vaši snahu. Nakonec jsme vyhodnotili WordPress jako nevyhovující a sjednali si druhý, pro nás více uživatelsky uchopitelný hosting u konkurence.  Zvolili jsme tuto cestu i proto, že pro nás byla komunikace s Wedosem velmi komplikovaná. Potřebovali jsme www rychle.  Nakonec vyřešeno, ale…….prostě nejsme IT a je velmi těžké to odborníkům na druhé straně vysvětlit. Naše chyba, naše špatná volba, naše zbytečně peníze.

Role: Zákazník
TJ285257 Změnil status na publikováno 24. 4. 2022