doména se chová jinak

Vyřešeno247 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, mám v mém účtu doménu josefinas.cz, pro kterou chci zřídit malý web na multihostingu (WP). Domnívám se, že jsem nastavil vše, jak má být, četl jsem všechny možné příspěvky na znalostní bázi, porovnal jsem nastavení této domény s jinou mojí doménou comenex.cz, podle mne jsou nastavené stejně, ale doména josefinas.cz je jednak pro vyhledávače nedostupná, jednak na ni také nejde nainstalovat WP. Nastavení jsem dělal před mnoha dny, mělo by být vše propsané, dnes jsem jen ještě zkusil přidat doménu do LetsEncrypt – už tam je, pořád není funkční. Jsem v koncích a už nevím, čím by to mohlo být. Proto se o pomoc obracím na Vás.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
30.19K - WEDOS Internet, a.s. 9 Comments

Dobrý den,

pro síť webů WordPress je lepší mít soubory WordPressu ve složce /www

Pak dojde k jejich načtení všemi (sub)doménami. Alternativně lze požadavky v .htaccess přesměrovávat na soubory webu, podle toho, v jakém je máte adresáři.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Pokusím se vám poradit s CMS.
Vybral nejlepší odpověď

To je zajímavá informace, ale neřeší to popsaný problém s nefunkční doménou.

Je ještě jiná cesta, jak s Vámi komunikovat, než otázka, odpověď druhý den, …

Dobrý den,
doména je funkční i je aktivní i v certifikátu, řešení chyby 403 pak zmiňujeme v článku
https://kb.wedos.com/cs/webhosting/administrace-webhosting/chyba-403-forbidden/
Problém by mohl být v nastavení multisite a tedy doporučujeme soubory umístit do www/, jak již zmínil kolega. V domains pak nesmí být složka domény založena.

Hmm. Jako že bych kompletně přeinstaloval instalace WP u čtyř již založených a běžících webů? Tak do toho se nepustím, to by skončilo totální havárií.
Doporučený článek o 403 můj problém neřeší.
Doteď to šlo dělat tak, že jsem (podle znalostní báze) zřídil alias a do něj nainstaloval WP. Problém nebyl, až teď.
Takže se ptám:
1. čím se liší nastavení mé domény comenex.cz, do které WP nainstalovat před časem šel od nastavení domény josefinas.cz, do které nyní WP nainstalovat nejde?
2. Pokud jsou nastavené stejně (to byla má snaha a snad jsem toho dosáhl), změnili jste něco v posledním roce (po 1.5.2019), co mnou používaný postup neumožňuje?
Josef Strubl

Dobrý den,
nejspíše došlo k nedorozumnění. Používáte tedy multihosting ve smyslu několika oddělených instalací WP a nebo multisite, tedy jednu instalaci wordpressu s různým obsahem pro domény? Alias máte nastaven v pořádku a v DNS také směřuje správně.
Co tedy znamená, že WordPress nelze na doménu josefinas.cz nainstalovat? Zobrazuje se Vám nějaká chyba při instalaci? Jak instalujete?

Obligátní „CHYBA
Zadaný cíl instalace není dostupný přes HTTP(S) protokol. Pravděpodobně nepoužíváte náš výchozí .htaccess. Je nutné použít pravidla pro nasměrování domény do podadresáře /www/domains/ – viz https://kb.wedos.com/cs/webhosting/Htaccess.html

Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie