Doplňková služba – emaily

Vyřešeno317 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

opravdu se nedá u WEDOSu, ani za příplatek mít k jednomu webhostingu více doménových emailů?

Případně lze doménu mít jako alias na jeden webhosting, ale emaily tohoto aliasu mít na druhém webhostingu? Aby se dosáhlo mít oddělené emailové schránky…

Domény i webhostingy v jednom zákaznickém účtu.

Děkuji za odpověď/řešení.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
30.01K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

webhosting skutečně zahrnuje jen jednu sadu e-mailových schránek, kterou sdílejí všechny domény na webhostingu. Oddělit to nijak nelze. Musel byste mít více webhostingů nebo vlastní server na VPS.

Jsou způsoby, kterými se dá alespoň částečně dosáhnout odděleného provozu – například kreativní pojmenování schránek. Nepoužívejte univerzální názvy schránek typu info@domena ale třeba kadernictvi@domena, restaurace@domena, atd. I takové schránky budou přístupné se všemi doménami, ale pokud s ostatními doménami nebude e-mailová adresa nijak propagovaná, přijde na ni minimum nežádoucí pošty. Pokud provozovatelé ostatních domén nebudou znát heslo ke schránce ani vědět o její existenci, nemohou se do ní ani přihlásit. Samozřejmě nějaká rizika doručení pošty do nepatřičné schránky to má, záleží tedy, jaká služba na webhostingu poběží.

Pokud potřebujete mít univerzální název, vytvořte si ve schránce různé složky, a poštu do nich můžete filtrovat pomocí filtrů. Adresa příjemce se bude lišit podle domény. 

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Pokusím se vám poradit s CMS.
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie