ekoshop.sk

Vyřešeno396 zhlédnutíDNS
0

Dobrý deň prajem,

máme u Vás webhosting aj doménu ekoshop.sk.

potrebovali by sme doménu ekoshop.sk presmerovať na http://89.221.223.249/ a súčasný web dať na old.ekoshop.sk

viete mi poradiť, ako správne nastaviť DNS záznamy?

Ďakujem Vám pekne

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dobrý den,

jděte na web https://client.wedos.com/home/ , v menu klikněte na DNS, zvolte doménu ekoshop.sk a v pravém menu klikněte na „DNS záznamy“. V DNS záznamech klikněte na tužku s papírem v řádku, kde je prázdný název a typ je A. Zobrazí se vám okno, ve kterém přepište data na 89.221.223.249 (napište jen číslice a tečky, nikoliv http://) a změnu uložte. Stejný postup opakujte u řádku, kde je název www a typ A. Poté odstraňte řádek, kde je název * [hvězdička]. Klikněte na nový záznam (nahoře) a zadejte název old a do pole data vložte A záznam k Wedos webhostingu (měl by být v e-mailu o zřízení), změnu uložte. Klikněte na nový záznam, zadejte název old, vyberte typ AAAA a do data zadejte AAAA adresu (také v e-mailu o zřízení webhostingu). Uložte změny a nahoře klikněte na aplikovat změny.

Dále bude třeba upravit uspořádání dat na serveru. Přihlaste se na FTP (buď přes program nebo přes web https://webftp.wedos.net/). Proklikejte se do adresáře www\domains a tam vytvořte nový adresář s názvem old.ekoshop.sk, do kterého přesuňte web, který se bude ukazovat na adrese old.ekoshop.sk.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.