Emaily padají do spamu

Vyřešeno131 zhlédnutíWebhostingspam whitelist
0

Dobrý den,

do spamu mu padá spoustu emailů, které chci dostávat. Co s tím můžu dělat? Konkrétně se jedná například o emaily z internetového bazaru sbazar.cz, které nemají jednotného odesílatele (chodí z emailové adresy uživatele, který na webových stránkách nebo v aplikaci vyplní formulář) nebo emaily z některých eshopů a další. Co se s tím dá dělat? To budu muset neustále kontrolovat spam?

Jestli to dobře chápu, tak některé emaily jdou vyřešit whitelistem (např. ty eshopy), ale např. pro emaily z sbazaru to nepůjde, protože mají různého odesílatele a ve vašem systému jde ve whitelistu vytvořit filtr pouze podle odesílatele.

U předchozího poskytovatele webhostingu jsem takové problémy neměl.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 8. 2023
0
95.13K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

problém je bohužel v tom, že takto zasílané zprávy jsou ze své podstaty nedůvěryhodné.

Extrémní příklad: Přijde Vám e-mail od prezidenta Spojených Států, z adresy president@usa.gov. Adresa vypadá důvěryhodně, takže to určitě není podvrh, nebo ano? Bohužel pokud by někdo tuto adresu zadal na sbazar.cz, mohl by se za prezidenta vydávat, protože mu teoreticky nic nebrání ji uvést jako svojí skutečnou adresu.

Pokud e-mailové adresy nemají pro odesílání z daného serveru speciální ověření, budou označovány za nedůvěryhodné, a systém je může odmítat úplně, ne jen řadit mezi spam. V některých případech nepomůže ani umístění na whitelist. Proto bohužel ve Vašem případě nevím, jak pomoct.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 8. 2023
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.