Hlavní web prozatím hostovaný jinde, subdomény směrovat na hosting wedos

Vyřešeno408 zhlédnutíDNScertifikát DNS doména
0

Dobrý den, akutálně nám firma bude dělat novou webovou prezentaci a ta bude hostovaná u Vás, ale současně máme web hostovaný jinde a A záznamem v DNS je odkazováno na ten hosting. Rádi bychom si však dopředu připravili 2 subdomény, které bychom už rádi hostovali u Vás u Wedosu. Mohu poprosit o radu jak máme nastavit záznamy tak, aby jsme mohli prozatím hlavní hosting ponechat na jiném hostignu a současně jsme mohli 2 subdomény směrovat na hosting u wedosu a ještě ideálně aby nám šel vygenerovat Lets Encrypt certifikát? Děkuji Petr

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 11. 4. 2023
0

Dobrý den,

otevřete si detaily webhostingu. V levé části najdete IPv4 a IPv6 adresy hostingu. Přejděte do nastavení DNS záznamů dané domény a přidejte nové záznamy:

subdomena.domena.tld
TTL: 300
TYP: A
Data: IPv4 adresa webhostingu

subdomena.domena.tld
TTL: 300
TYP: AAAA
Data: IPv6 adresa webhostingu

Pokud chcete stávající web zatím ponechat jinde, nic nemažte a jen přidejte tyto záznamy. Pokud chcete dvě subdomény, přidejte oba záznamy i pro druhou doménu.

Bude nějaký čas trvat, než se změny projeví.

Mezitím se přihlaste na FTP webhostingu u Wedosu a v adresáři www\domains vytvořte nový adresář s názvem Vaší subdomény (subdomena.domena.tld). Do tohoto adresáře nahrajte požadovaný web. Stejně tak u druhé subdomény.

Jakmile budou záznamy propsány a na adrese Vaší subdomény uvidíte obsah, přejděte na nastavení https a nastavte certifikát.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 11. 4. 2023
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.