HPE ProLiant DL320e Gen8 v2 s TPM 2.0

0

Microsoft vydal aktualizaci aplikace „Kontrola stavu osobního počítače“. Z toho, zatím vyplývá, že na dedikovaný server (HPE ProLiant DL320e Gen8 v2), kde mám zatím Windows 10 Pro (používám, jako „desktop v Cloudu“, kde mám účetní software vyžadující Windows, sledovačku zemědělské techniky vyžadující Windows, dokumenty a plochu synchronizuji přes OneDrive a Office 365, když už tam mohu pracovat z čehokoliv, odkudkoliv – např. z tabletu pomocí vzdálené plochy) nepůjde, nejspíš, v budoucnu nainstalovat Windows 11 Pro.

Bude, prosím možné přidat TPM modul do serveru, nebo existuje nějaké VPS, které umí TPM 2.0 (požadovaný pro Windows 11 Pro). Jinak vím, že Windows 10 mi budou fungovat do roku 2025, jak Microsoft oznámil konec podpory Windows 10 Pro a pak budu muset hledat „desktop v Cloudu“ jinde a jinak. Nejspíš i nekřesťansky draze (už když srovnám cenu VPS s parametry dedikovaného serveru 8 jader, 32GB RAM, až 1TB uložiště, 1Gbps konektivita s možností si nainstalovat vlastní OS = Windows 10 Pro, do budoucna Windows 11 Pro se vzdálenou plochou).

Předem Vám moc děkuji za odpověď.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0
JV170799 1.86K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,
TPM do dedikovaného přidat zcela jistě nebude možné, jedná se o HW komponentu, musela by být součástí desky serveru již od výrobce.

Co se týká dostupnosti u VPS (ON) prozatím ověřujeme.

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Tak už je jasné, co je na Dedikovaném serveru za problém:
1.) Nepodpora UEFI modu, místo BIOS Legacy, tím pádem se HDD naformátuje, jako MBR, místo GPT.

2.) Absence TPM čipu.

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno