.htaccess : Jak přesměrovat subdoménu „test“ do adresáře www/subdom/test/www/ ?

Vyřešeno417 zhlédnutíWebhosting
0

Zdravím,

nemohu přijít na to, jak upravit výchozí .htaccess tak, aby byly subdomény obecně, ale třeba i jedna konkrétní přesměrována ne do výchozího adresáře, ale do adresáře o úroveň níže.

Příklad:

Ve výchozím adresáři pro subdomény www/subdom/ mám adresář „test“ (www/subdom/test/) a .htaccess tak jak je nyní po zadání

http://test.mojedomena.cz nasměruje do www/subdom/test/. Chtěl bych ale nasměrovat do www/subdom/test/www/ abych pak mohl do adresáře www/subdom/test/ umístit skripty aplikace a adresář www/subdom/test/www/ pak použít pro veřejné soubory jako jsou obrázky a podobně.

V adresáři www/subdom/test/ bych pak pochopitelně měl .htaccess s obsahem Require all denied

Tedy chtěl byl vědět, jak výchozí .htaccess upravit tak, aby bylo přesměrování ovlivněno jen na konkrétní subdoménu a taky nebo obecně na všechny subdomény.

Děkuji!

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Díky za odpověď.

V mé první odpovědi jsem označil kód v závorce jako (originál), čili původní verze .htaccess a (upraveno) jako mnou upravená verze.

OTT: Bohužel před odesláním není vidět náhled formátované verze a nelze odeslaný text ani upravit, jinak bych to třeba tučně zvýraznil.

Podle očekávání funguje jen polovina toho, co jsem chtěl.

Princip: Když si tady koupíte webhosting (neberme teď v potaz adresáře „domain“ a „subdom“), tak na máte nějakou strukturu v kořenovém (domovském) adresáři – nazvěme ho „root“. V tomhle domovském adresáři „/root/“ je pak podadresář „/root/www/“ a ten jediný je dostupný z URL adresy (např. www.tvojedomena.cz). Vše ostatní mimo tento „www“ adresář je veřejně nedostupné, takže ideální místo, kam umístit např. PHP skripty.

První část požadavku:

Když se ale pak bavíme konkrétně o adresáři „/root/subdom/“, ve kterém, když vytvořím podadresář „/root/subdom/test/“, tak celý tento adresář je pak dostupný z URL  (např. www.test.tvojedomena.cz). Chtěl jsem zachovat stejný princip jako u hlavní domény (např. www.tvojedomena.cz) a tedy aby u takové subdomény byl veřejně dostupný až adresář „/root/subdom/test/www/“ a pak by mohl adresář „/root/subdom/test/“ opět sloužit pro PHP skripty a byl by také veřejně nedostupný.

Tohoto jsem docílil tím upraveným .htaccess.

Druhá část požadavku:

Zajímalo by mě, jak by se dal .htaccess dále upravit tak, abych mohl na jedné subdoméně používat jako domovský adresář „/root/subdom/test1/“ a tento sloužil taky jako veřejný adresář dostupný z URL (takto funguje originální .htaccess) a zároveň, aby na druhé subdoméně sloužil jako domovský adresář „/root/subdom/test2/“, ale veřejně z URL by byl dostupný až „/root/subdom/test2/www/“.

Tedy chci zkombinovat obě varianty (originál) a (upraveno). Bylo by na .htacces, aby otestoval, zda v domovském adresáři subdomény „/root/subdom/test/“ existuje podadresář „/root/subdom/test/www/“ a pokud by existoval, tak by nastavil tento jako veřejně dostupný z www.test.tvojedomena.cz. A pokud by „/root/subdom/test/www/“ neexistoval, tak by nastavil jako veřejně dostupný „/root/subdom/test/“ z URL www.test.tvojedomena.cz

Je teď už více srozumitelné to, čeho bych chtěl docílit? Děkuji :).

Role: Zákazník
Vybral nejlepší odpověď

Dobrý den,
můžete se inspirovat z našeho výchozího .htaccess souboru. Ten také testuje, zda existuje složka /www/domains/ a pokud ne, zobrazuje obsah složky /www

S konkrétním kódem ovšem nepomůžeme, na zákaznické podpoře nejsme programátoři. Zkuste to konzultovat s nějakým programátorem, můžete využít i kategorii Poptávky zde na help webu.

Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie