htaccess nahrání wordpres pro alias

Vyřešeno1.27K zhlédnutíRedakční systémyhttps htaccess
0

Dobrý den,

prosím o radu. Chci přiřadit ke svěmu hostingu stipaneploty, na kterém provozuji doménu stipaneploty.cz s redakčním systémem WP alias akátovyplot.cz s administrací pomocí WP. V prvním kroku jsem přiřadil akatovyplot.cz jako alias k hostingu, přes FTP administraci jsem si v adresáři domains vytvořil podadresář akátovyplot.cz a poté chtěl nahrát redakční systém do podadresáře. Jenže ouha, zde jsem narazil při potvrzení instalace se objevilo hlášení chyby htaccess. Prošel jsem návody, ale bohužel nejsem zase tak zdatný abych vyřešil problém bez Vaší asistence. Děkuji Vám za odpověď a pomoc.

S pozdravem Jan Tyle

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 14. 2. 2021
0

Dobrý den, chtěl bych Vám poděkovat za Vaší asistenci, vše funguje. Tak ještě jednou díky. Pouze prosím poslední otázka. Kde najdu údaje pro administraci WP pro akatoveploty.cz?

Role: Zákazník
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 14. 2. 2021

Dobrý den,
doména akatoveploty.cz zde nemá hosting ani na žádný nesměřuje.
Pokud máte na mysli akatovyplot.cz údaje lze zjistit z detailu instalace, konkrétně zde https://client.wedos.com/webhosting/app-installer/install.html?id=118165

Pokud nevíte heslo a nelze ho změnit přes email, tak jediná možnost je provést změnu skrze databázi (daným způsobem lze změnit případně celé přihlašovací údaje): https://www.wplama.cz/jak-resetovat-heslo-pomoci-phpmyadmin/

0

Dobrý den, zkuste obnovit výchozí .htaccess.

Výchozí .htaccess se nachází v adresáři www, ten neměňte (v případě, že používáte https, tak ho upravte dle potřeby tak, aby https fungovalo). Tento .htaccess nastavuje chování domén na webhostingu. U jednotlivých WordPress instalací pak musíte mít vlastní .htaccess pro konkrétní web. Tj. v adresáři www\domains\stipaneploty.cz bude .htaccess a v adresáři www\domains\akatovyplot.cz bude další .htaccess.

Máte obsah webu stipaneploty.cz v adresáři www\domains\stipaneploty.cz ? Pokud ne, přesuňte ho tam.

Pak v adresáři www\domains vytvořte nový adresář akatovyplot.cz, do kterého nahrajte WordPress dle tohoto návodu (pokud už v adresáři nějakou instalaci WordPressu máte, tak ho buď smažte nebo přejmenujte na cokoliv jiného).

Udělal jste vše z výše uvedeného postupu? Vyskytla se během toho nějaká chyba? Pokud ano, pošlete sem, prosím, screenshot s nějakým výsvětlením, v jaké fázi se tato chyba objevila.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
FM182728 Odpověděl na otázku 17. 1. 2021
0

Dobrý den, díky za Vaší odpověď.

Výchozí htaccess mám v adresáři www, https používám (zatím jsem nic neměnil), pro stipaneploty funguje vše bez problémů.

Obsah webu stipaneploty.cz je v adresáři www\domains\stipaneploty.cz

V adresáři www\domains jsem vytvořil nový adresář akatovyplot.cz (objevil se mi tam sámještě adresář www.akatovyplot.cz, který jsem nevytvářel).

Postupoval jsem s instalací WP dle návodu, ale vždy mi vyskočí hláška:

Zadaný cíl instalace není dostupný přes HTTP(S) protokol. Pravděpodobně nepoužíváte náš výchozí .htaccess. Je nutné použít pravidla pro nasměrování domény do podadresáře /www/domains/ – viz https://kb.wedos.com/cs/webhosting/Htaccess.html

V adresáři www/domains/akatovyplot však žádný htaccess však nemám, adresář je zcela prázdný. Mám ho před instalací WP do něj zkopírovat?

Role: Zákazník
MN270053 Změnil status na publikováno 17. 1. 2021
0
MV270050 52.44K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

problém je nejspíše vzniklý tím, že máte přidaný jako alias subdoménu www.akatovyplot.cz namísto akatovyplot.cz .

Tedy alias www.akatovyplot.cz z naší administrace odeberte a přidejte pouze doménu akatovyplot.cz (bez www). Změna se projeví do 60 minut.

Poté si obnovte .htaccess soubor z administrace dle odpovědi na

https://help.wedos.cz/otazka/jak-obnovim-vychozi-htaccess/222/answer/430/

Na stejném místě opravte i souborová práva.

Role: Podpora
MV270050 Odpověděl na otázku 18. 1. 2021
0

Dobrý den, udělal jsem vše dle Vašeho návodu. Bohužel po obnovení htacces a práv souborů mi přestal fungovat i web stipaneploty (You don’t have permission to access / on this server.). Přiinstalaci wp na akatovyplot.cz se instalace zastavila při posledním kroku (opět htacces)

Role: Zákazník
MV270050 Změnil status na publikováno 18. 1. 2021
0
MV270050 52.44K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

aktivujte nám prosím přístup na ftp  zde podíváme se Vám na to.

Role: Podpora
JŠ255861 Změnil status na publikováno 14. 2. 2021
0

zdravím, aktivace proběhla

Role: Zákazník
JŠ255861 Změnil status na publikováno 14. 2. 2021

Dobrý den,
zkuste to prosím cca za půl hodiny znovu. Už by to mělo být v pořádku.