Instalace Moodlu na subdoménu

Vyřešeno723 zhlédnutíRedakční systémyMoodle
0

Dobrý den,

pokouším se nainstalovat Moodle na subdoménu. Přes nějaké počáteční problémy jsem se dostal, ale při samotné instalaci na mně vyběhla chybová hláška „Výjimka – Call to undefined function core\session\disk_free_space()„. Na jednom z fór jsem se dočetl, že problém by mohl být v neomezenosti místa webhostingu (mám webhosting NoLimit) a že lze tento problém vyřešit změněním několika řádek v souboru php.ini (viz zde). Ze znalostní databáze Wedosu jsem ale pochopil, že změna tohoto souboru není možná. Věděl by někdo, prosím, co s tím? Předem moc děkuji.

S pozdravem

Jakub Sochor

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
LB285258 Vybral nejlepší odpověď 27. 9. 2021
1
46.10K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

disk_free_space() je skutečně mezi zakázanými funkcemi a je to z důvodu neomezeného úložiště. Konfigurační soubor neupravujeme, v tomto případě nepomůže ani změna konfigurace PHP na webhostingu. Zde je chyba vedená jako bug konkrétních verzí, měla být opravena. Možná zkuste jinou verzi Moodlu.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer.
LB285258 Vybral nejlepší odpověď 27. 9. 2021
0

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Zkusil jsem instalovat jinou verzi Moodlu, avšak ani tehdy jsem nebyl úspěšný (vyskočila zase jiná chybová hláška). Naštěstí mi s instalací následně pomohla Vaše technická podpora a vše nyní běží tak, jak má. Všem tak děkuji za pomoc!

S pozdravem, Jakub Sochor

Role: Zákazník
LB285258 Změnil status na publikováno 27. 9. 2021