Jak je to s DKIM u Webhostingu?

Vyřešeno426 zhlédnutíWebhostingDKIM
0

Dobrý den,

není mi jasné, jak je to s DKIM podpisy u vašeho webhostingu. Někde se dá dočíst, že DKIM funguje pro e-maily odeslané z PHP funkce mail(), ale ani u e-mailu odeslaném skrze mail() nebo váš SMTP server DKIM podpis není.

Pamatuji si ale, že to „kdysi“ fungovalo.

Díky.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
PK265670 33.02K - WEDOS Internet, a.s. 4 Comments

Dobrý den,

právě při odeslání skrze mail() dochází k podepsání. V DNS domény pak musíte mít CNAME uvedené, aby došlo k ověření veřejným klíčem. Pak by to mělo v pořádku projít, otestovat můžete např. skrze mail-tester.com.

Také je podstatné mít správně nastavenou hlavičku odesílatele. Pokud bude chybná, tak musíte upravit nastavení skriptu dle

https://kb.wedos.com/cs/wms/wms-odesilani-e-mailu-pomoci-mail/

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď

Zkoušel jsem to i s tím Return-Path, ale e-mail přijde bez DKIM podpisu. Záznamy pro DKIM mám vytvořené – podpis prostě chybí v hlavičce mailu.

Můžete nám tedy zaslat hlavičku odesílaného a hlavičku přijatého e-mailu? Zkoušel jste e-mail zasílat i na zmíněný mail-tester? Jaké chyby vypisuje konkrétně?

Tak zhruba po 24 hodinách to začalo chodit s DKIM podpisem, to teda nechápu. Nebylo by dobré na to napsat celý článek a popsat, jak to vlastně funguje? Eg. mít v nějakém článku na jednom místě popsané DKIM záznamy, které je potřeba vytvořit, že se musí měnit Return-Path (aktuálně pod WMS rubrikou, ale já např. WMS nemám), a další věci s tím spojené – že to tedy chodí jen přes nativní mail() funkci a přes SMTP u mailu se DKIM neřeší? Klidně to v nějaké první verzi napíšu, ať s tím po mě už nikdo nemusí pálit čas.

Dobrý den,

aktuálně na zpracování článků se pracuje. Pro odesílání z WMS je článek zde https://kb.wedos.com/cs/wms/wms-odesilani-e-mailu-pomoci-mail/

Pokud chcete napsat vlastní článek ohledně nějakého nastavení, kontaktujte nás přes kontaktní formulář – https://hosting.wedos.com/cs/cform.html
S kolegy se následně domluvíte na možnosti vytváření článků pro help.wedos.

Vlákno nyní uzavírám z důvodu neaktivity. V případě potřeby založte nový dotaz .

-1
TJ285257 14.68K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

DKIM (DomainKeys Identified Mail) – elektronické podepisování e-mailů pro prokázání vazby k doméně odesílatele je u domén nastaveno po zřízení.

Jsou to tyto 2:

 • key1.wedos-dkim._domainkey
  1800
  CNAME
  key1.dkim-we.wedos.net
 • key2.wedos-dkim._domainkey
  1800
  CNAME
  key2.dkim-we.wedos.net
Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

A kdy se DKIM použije? Když pošlu mail přes SMTP tak podepsaný není. Když přes PHP mail() tak taky ne. Podpis tam přece přikládá e-mailový server bez ohledu na to, jestli je ten CNAME vytvořený, nebo se pletu?

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno

Kategorie