Jak navýšit kapacitu webu

Vyřešeno169 zhlédnutíWebhosting
0

V současné době používáme MINIWEB. Kapacitně již nedostačuje. Prosím, jak postupovat? Jak zvýšit kapacitu? Jak převést data z miniwebu? Prosím, polopaticky, jsem laik,

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Zdravím,

Miniweb je na určen na malé prezentace a je tam limit 100 MB, což většinou stačí i na poměrně velké weby. Pokud vím, tak kapacita navýšit nejde.

Řešením tedy je:

  • Optimalizovat stávající web – většinou stačí snížit velikost obrázků (komprese). Dají se tím ušetřit desítky procent prostoru. Někdy se také zbytečně používá pro obrázky PNG místo JPG. Hezky komprimovat a převádět obrázky umí to offline nástroj GIMP
  • Převedení webu na NoLimit – Wedos má placený webhosting NoLimit, kde místo pro webovou prezentaci není omezeno velikostí. Nicméně tento neobsahuje takový hezký editor jako Miniweb. Převod znamená stáhnout si všechen obsah offline (v případě Miniweb vytvořit si jednotlivé stránky na disku na počítači ze zdrojového HTML kódu) a nahrát je pak na NoLimit přes FTP.
  • Kombinace NoLimit/Miniweb – teoreticky je možné obrázky nahrát na NoLimit (napříkald na subdoménu obrazky.domena.tld) a ty pak vkládat přes odkazy na Miniweb, který bude na domena.tld.

100 MB je fakt hodně. Zkuste napsat odkaz. Podle mě tam bude stačit optimalizovat obrázky.

Role: Zákazník+ Web: https://404m.com Vizitka: Neprogramuj dnes, co nemůžeš debugovat zítra.
Vybral nejlepší odpověď

Kategorie