Jak udělat z ip 1.2.3.4:25571 ip něco.něco.cz?

Vyřešeno447 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Jak mohu udělat z číselné IP adresy (Př.: 1.2.3.4:25571) doménovou adresu (Př.: něco.něco.cz)? Jedná se o HTTP web.

Děkuji,
S pozdravem, Thomas.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 8. 4. 2022
0

Dobrý den,

základem je pořídit si domény – tj. ten název, na kterém výsledný web poběží.

Po jejím zakoupení přidáte záznam DNS:

název: adresa, na které web poběží. Samotná doména je přednastavená, je potřeba zadat nebo nezadat subdoménu – tj. pokud má web běžet na test.example.com, jednoduše vepíšete test. Pokud má být doména na adrese www.example.com, vyplníte www.

TYP: A

TTL: neměňte

data: IP adresa

Doporučuji změnit port na nějaký standardizovaný (HTTP – 80, HTTPS – 443), pokud to nemáte možnost změnit na samotném serveru, můžete např. na routeru nastavit port forwarding. Pokud byste ponechal tento nezvyklý port, bude pro načtení webu potřeba tento port zadat do adresy – www.example.com:25571, případně bude potřeba na tento port nějakým způsobem web přesměrovat.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 8. 4. 2022
Prohlížíte 1 ze 4 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.