Jak vytvořit nový testovací webhosting u WMS

Vyřešeno354 zhlédnutíWMS
0

Dobrý den, zřídil jsem WMS a rád bych na něj postupně přesunul všechny naše weby z jiného serveru, každý pod vlastní webhosting. Nicméně rád bych postupoval tak, že nejprve vytvořím v rámci WMS webhosting s nějakou „testovací“ doménou (něco jako je interní adresa u webhostingu NoLimit), na něm web otestuju a pak jej teprve spustím naostro pod oficiální doménou. Jak mám postupovat?

Domény jsou zaregistrované u jiného poskytovatele, takže teoreticky bych mohl asi do formuláře WMS -> Nový webhosting zadat ostrou doménu a v okamžiku, kdy bude web převeden a otestován, provést přenastavení domény, ale nejsem si jistý, jestli je to korektní postup a jestli bude testovací web dostupný pod nějakou interní adresou.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1
MV270050 32.73K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud Vám prozatím doména nesměřuje na hosting u nás. Můžete si na WMS vytvořit hosting pro danou doménu a manuálně na něj instalovat web (např. WP dle https://help.wedos.cz/navody/webhosting/instalace-wp-z-vlastniho-balicku/ ).

Po zřízení webhostingu Vám přijde email, ve kterém bude interní url, přes kterou lze na web přicházet.

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď
0

Díky moc a rozumím tomu správně, že v takovém případě je jedno, jestli při zakládání webhostingu zaškrtnu „nastavit záznamy na DNS serverech WEDOS“ či nikoli?

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
1
MV270050 32.73K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud doména nevyužívá naše DNS, tak je to jedno

Role: Podpora
Odpověděl na otázku

Kategorie