jazykový rozcestník

433 zhlédnutíWebSite
0

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde najdu jazykový rozcestník (nejlépe s vlajkami států)? Mám službu Website Profi. Prohlídla jsem záložky Bloky, Komponenty a nenašla jsem. Díky za odpověď, Němcová

Role: Zákazník
FM182728 Odpověděl na otázku 22. 6. 2022
0

Dobrý den,

jazykový rozcestník se ve Wedos website netvoří automaticky, tedy ho nenajdete v žádném bloku, bude potřeba jeho manuální vytvoření z Vaší strany. Celý postup nejlépe popisuje tato stránka ve znalostní bázi.

Ve zkratce – každou stránku vytvoříte ještě jednou (či vícekrát) a název souboru odlišíte např. jazykovým identifikátorem či překladem. Takže pokud budete mít stránku o-nas.html, můžete anglickou verzi nazvat o-nas-en.html nebo about-us.html, případně si vytvořit nějaký svůj vlastní systém označení. Na české stránce o-nas.html pak třeba do menu vložíte písmena EN a přidáte na ně odkaz, který bude směřovat na stránku about-us.html. Na anglické verzi pak vytvoříte totéž, pouze vložíte písmena CZ a bude odkazovat na českou verzi dané stránky. Stejným způsobem přidáte i odkazy na další jazyky.

Pokud máte zájem o přepínání skrze vlaječky států, můžete na českou verzi stránky místo písmen nahrát obrázek např. německé vlajky a na tento obrázek vložit odkaz, který bude směřovat na německou stránku.

Také doporučuji prostudovat další návody na Wedos KB, které by Vám s tvorbou Wedos website mohly pomoct.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
FM182728 Odpověděl na otázku 22. 6. 2022