Je možné spojit 2 u vás registrované domény?

Vyřešeno791 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

Mám u Vás registrovanou doménu zamecnictvi-ol.cz chci si zaregistrovat novou. Když to udělám, jak je možné směrovat emaily co mi dojdou na ty co mám u webhostingu zamecnictvi-ol.cz?

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 30. 3. 2021
1

Dobrý den,

plánujete původní doménu zamecnictvi-ol.cz do budoucna zrušit?

  1. Pokud ne, bude stačit novou doménu přidat k webhostingu jako alias (v mé předchozí odpovědi je to druhé řešení) a případně nastavit DNS u domény keylocks.cz (pokud nemáte). Jestliže Vás zajímá, jak DNS nastavit, podívejte se na odstavec nastavení DNS. Při využití aliasů se budete moct přihlašovat ke stejné schránce pod oběma adresama – vaclavek@zamecnictvi-ol.cz i vaclavek@keylocks.cz.
  2. Pokud ano, přejmenování webhostingu bych vám doporučil, abyste se tím nemusel později zabývat. Je důležité, aby se webhosting jmenoval úplně stejně jako doména keylocks.cz (včetně koncovky.cz).

    Nastavení DNS
    Před změnou bych Vám doporučil nastavit v DNS domény keylocks.cz požadované MX záznamy (pokud je máte nastavené, přeskočte tento odstavec), abyste mohl rovnou otestovat, zda všechno funguje. Přihlaste se do zákaznické administrace na tomto odkazu a klikněte na webhosting  zamecnictvi-ol.cz. V levé části webu najdete tabulku „adresy služeb“, jděte do nastavení DNS domény keylocks.cz a nastavte tam MX záznamy, které jste našel na stránce s webhostingem. Jakmile toto provedete, nahoře v DNS klikněte na „Aplikovat změny“.

    Přejmenování webhostingu a přidání aliasu
    Dále postupujte dle Vámi zaslaného návodu (tohoto). Po přejmenování webhostingu nezapomeňte co nejrychleji přidat doménu zamecnictvi-ol.cz jako alias, aby Vám stále chodily e-maily na tuto doménu. Mohlo by dojít ke krátkodobému výpadku e-mailů, takže bych Vám doporučil změnu provést v nočních hodinách.

Platí pro obě řešení:

Pokud budete chtít odesílat e-maily z adresy vaclavek@keylocks.cz , budete muset vytvořit nový profil. Ve webovém rozhraní na https://webmail.wedos.net postupujte takto: V pravém horním rohu klikněte na „Nastavení“ a na následující stránce na „Profily“. Klikněte na znaménko + a vytvořte nový profil s e-mailovou adresou vaclavek@keylocks.cz. V případě potřeby můžete odstranit původní profil vaclavek@zamecnictvi-ol.cz. Profily slouží pouze k odesílání e-mailů, příjem e-mailů na obou adresách to neovlivní. Pokud necháte oba profily, při odesílání si vyberete požadovanou e-mailovou adresu, ze které se má e-mail odeslat.

V případě klientů jako je Outlook postupujte stejně jako když jste přidával vaclavek@zamecnictvi-ol.cz , jen zadejte e-mailovou adresu vaclavek@keylocks.cz.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 30. 3. 2021
Prohlížíte 1 ze 4 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.