Joomla na subdoméně – zřejmě problém s htacces

Vyřešeno505 zhlédnutíRedakční systémy
0

Mám nainstalovanou Joomlu 3 na subdoméně. Použil jsem variantu vytvoření složky ve složce subdom. Rád bych to nastavil tak aby se v adresním řádku prohlížeče objevil rozumně vypadající odkaz.

Příklad nyní se objevuje https://mujweb.bkweb.cz/subdom/mujweb/index.php/2019-07-sazava

Mělo by se objevit https://mujweb.bkweb.cz/2019-07-sazava

Přečetl jsem všechno možné o httacces, instalaci na subdoméně různě jsem experimentoval a problém stále přetrvává. Dokáže mi někdo poradit tak, abych to po velmi dlouhé době vyřešil ? Bylo by lepší použít variantu vytvoření subdomény přes složku domains ?

Děkuji Krupička Břetislav

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Přesměrování na https jsem neřešil, ale tento problém s se u mne vyskytoval prakticky celou dobu co používám Joomlu to znamená i v době kdy jsem https nepoužíval. Joomla po instalaci vytvoří soubor htaccess.txt ve složce s instalací. Na některé subdoméně jsem tento soubor upravil na .htaccess a zkoušel jsem upravovat kód dle různých návodů na internetu. Bohužel se mi nikdy nepodařilo dosáhnout požadovaného efektu. Neexistuje nějaký vzor souboru .htaccess který bych mohl otestovat ? Asi jediné čeho se mi kdy podařilo dosáhnout bylo že se v adrese neobjevovalo index.php.

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Dobrý den,

aktivujte mi prosím dočasný přístup na FTP, podívám se na to – https://client.wedos.com/webhosting/ftp-internal.html?web_id=39557

Aktivováno.

Dobrý den,

na Vašem hostingu nevidím subdoménu „mujweb“, jedná se o jinou subdoménu?

subdoména mujweb byl příklad problém o kterém píšu se vyskytuje na všech subdoménách které používám nebo jsem používal v minulosti zkuste opravu na kterékoliv jen mi dejte vědět na které se to podařilo upravit pokud se to podaří. Děkuji

Tak nakonec byl problém v souboru configuration.php. Píše se o tom zde https://help.wedos.cz/navody/cms/joomla/ . Tento soubor se ale nedá tak snadno upravit. Mě pomohlo soubor stáhnout, upravit, původní na serveru vymazat, nahrát upravený a změnit přístupová práva na čtení tak jak to měl původní soubor. Na tuto operaci jsem použil program Filezilla. Tak snad toto upřesnění někomu pomůže.

Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie