konfigurace dns serveru

Vyřešeno242 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den,

Mám u vás v nájmu domenu richtermoc.cz

Na úrovní svojí internetové brány mi běží, která plní funkci DNS serveru.

Na vašem DNS mám nastavené A+AAAA záznamy, které směrují doménu na mojí statickou IP – to je ok.

Co všechno musím tedy udělat, aby mi fungovalo následující??

Chtěl bych, pokud je to tedy možné,aby můj DNS, vůči vašemu DNS autoritativní. Nevím totiž jestli je to vůbec možné, pokud vy jsme „majitelem domény“ – na to jsem bohužel nepřišel.

Každopádně někde dělám chybu.

Mám nastavenou master zónu se svým doménovým jménem a statickou adresou svojí veřejné  adresy IP routeru. V podřízené zóně mám vaše doménové jméno a odkazuji se k vašemu DNS, abych získával rekurzivní dotazy, pakliže se někdo dotazuje na mojí doménu prostřednictvím webu.

V podřízené zóně je samozřejmě možnost vložení bezp.klíče TSIG, ten jestli to chápu správně slouží právě k tomu, aby se určilo, který DNS je vůči kterému autoritativní ?? Nebo je to jen zajištění bezpečné komunikace a vzájemnému potvrzování??

Jaký používáte formát ser.čísla?  RRRRMMDDČČ??

Co bude v tuto chvíli nejlepší cesta?? Změnit DNS servery, které mám od ISP a používat Vaše DNS – popř jak se potom změní práva a vazby jednotlivých DNS na sebe navázaných – pokud tedy vůbec k něčemu takovému dojde.

Nevím jaký je další postup a nebo jestli už tohle není ve vaší režii a podléhá to až službám hostingu fakt netuším…

Potom tedy moje výchozí DNS bude stejné jako moje veřejná IP adresa??

Já vím, je to hodně otázek, a v dnešní době internetu je hodně zdrojů informací, ale k vyřešení této situace jsem nenašel odpověď nikde.

Děkuji JR

Role:
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 19. 2. 2024
0

Nepracuji pro Wedos, ale občas na fórum zavítám, abych se mrknul, co se děje a tak. Ale přiznám se, že Váš dotaz moc nechápu – v některých větách vám vypadla důležitá slova a pouze se domnívám, jaká to asi byla, aby mi to dávalo smysl. 🙂

Doporučuji používat robustní DNS infrastrukturu Wedosu a nezkoušet nic v domácím prostředí. Ale pokud přeci, tak pokud máte vlastní DNS server, který je dostupný z Internetu a ten má být autoritativní pro doménu, tak ve vlastnostech domény v administraci Wedosu zvolíte Změnu DNS serverů, a tam nastavíte vlastní NSSET, který si vytvoříte. Že by to měly být alespoň 2 DNS servery geograficky odděleny, robustní a na dobré lince, správně nakonfigurované, s veřejnýma IP adresama, to je bez debat. Nedoporučuji to. DNS systém je tak komplexní a složitý, a to nemluvím třeba o DNSSECu…

MZ61249 Odpověděl na otázku 16. 1. 2024
Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.