Logování přístupů

Vyřešeno1.81K zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

máte prosím někdy tipy, jak je možné logovat přístupy – access log, jestli používáte třeba nějaké rozšíření, aplikaci? Tedy kromě google analytics. Jde mi o to, že potřebuji především vidět požadavky, na jaké URL jde, z jaké IP adresy. Něco podobného jako je dostupné s použitím příplatkové služby, ale zdarma. Jsem s wedosem naprosto spokojený už několik let, ale právě tahle možnost mi schází, velká část konkurence takové služby nabízí v balíčku ve standardní ceně, stejně jako logování chyb. Za mě by nebyl problém si připlatit vyšší tarif, kde by byly vyšší jak parametry – no limit extra, tak třeba i k dispozici logování přístupů a chyb zdarma. Ale pouze za logování přístupů za cca 700 Kč ročně se mi upřímně platit nechce.

Vyšší balíček si klidně připlatím, ale jen za jednu službu, což je dá se říct cena hostingu mi to přijde i zbytečné, ale jak logování přístpů, tak i chyb je celkem nutností :). Díky za tipy.

Jinak jsem četl, že by v budoucnu mělo být toto zdarma, ale kdo ví, potřeboval bych co nejdříve nasadit na webu.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 1. 8. 2019
0

Jestli používáš redakční systém jako třeba WordPress, tak jsou pluginy, které vytváří logy na úrovni aplikace. Konkrétně u WordPress mám dobré zkušenosti se Slimstat Analytics (https://wordpress.org/plugins/wp-slimstat/) většinou se používá v módu javascriptového kódu (podobně jako Google Analytics) ale lze přepnout i na server-side. Pak v podstatě loguje všechno co spustí skript WordPress. Podobné rozšíření budou mít všechny CMS.

Jen pozor, jak zaznamenává všechny přístupy (včetně robotů), tak celkem rychle plní databázi, takže si to chce hlídat. Mě to udělalo cca 400 MB za měsíc, což by nevadilo, ale když pak jiný plugin zálohuje DB tak to dělá problémy.

Role: Zákazník+ Web: https://404m.com Vizitka: Neprogramuj dnes, co nemůžeš debugovat zítra.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 1. 8. 2019
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.